+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ailelerimiz bu konuda suclu olabilir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Akif
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ailelerimiz bu konuda suclu olabilir mi ?

  Reklam

  Ailelerimiz bu konuda suclu olabilir mi ? Mumsema Gunumuz gencleri cocuklari cinsel doyumsuzluk sonucu istimnaya mahkum.bunun en buyuk sebebide okul ve aile.okul zamani ve ailenin kucumsemesi izin vermemesi kizmasi ve dalga gecmesi sebebleri ile erken yasta evlenemiyoruz oysa eskiden insanlar rahat rahat erkenden evlenip zina istimna vs gunahlara dusmuyordu.

  Sizce dusuncem dogrumu ?

 2. Crowley
  Devamlı Üye

  Cevap: Ailelerimiz bu konuda suclu olabilir mi ?


  Reklam


  Getirdiler gavur kanununu ailelerin bile bilinç altına işledi erken evlenmek ayıp geliyor millete. Çevremde oldu böyle bir şey gelinin yaşını söylemeye utanır olduk kötü bir şeymiş gibi. Kişi kendine hakim olamıyorsa ya dediğin gibi kendini tatmin etmeye çalışacak ya da zinaya yönelecek. En iyisi erkenden evlenmek zaten Sünnet.

 3. Akif
  Devamlı Üye
  Kotu yorumlar gelecegini dusunmustum.Rahatlattin dogrusu.

  Ama elden bisey gelmez.

 4. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Hem katılıyorum hem katılmıyorum . Katıldığım 600 yıldır şeriat ile yönetilen millete geldiler bilmem hangi devletin kanunlarını uyguladılar.
  Allahım bu millete tekrar şeriat ile yönetilmeyi nasip eyle . Amin


 5. Akif
  Devamlı Üye
  Katilmadigin ne :D

 6. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Erken evlenmek sünnet ve güzel bir şey fakat şu asırda erken evlenmeyi doğru bulmuyorum. Çünkü ahir zaman fitnelerini yaşıyoruz insanlar birbirletini tanımalı ve öyle evlenmeli.

 7. Akif
  Devamlı Üye
  Tanidiginla evlenirsin o zaman. :D

 8. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Tanıdığım yoksa :D

 9. Akif
  Devamlı Üye
  Tanidik yapicaksin :D

 10. yenimümin54
  Üye
  bir insan maddi durumu kötüyse ve evlenecek durumda değilse kendine yapacak işler bulmalı.Yani nefsine uğraş vermeli.örnek vermek gerekirsek kendim işsiz olduğum için boş vaktim çok oluyor.namaz sureleri haricinde tekasür,vedduha ve zilzal gibi sureleri ezberlemeye çalışıyorum bu hem hafızayı güçlü tutuyor.hem yaz kuran kurslarında öğrenemediğim süreleri öğreniyorum.hemde nefsim için doğru bir durum oluyor.yine kuran surelerinin anlamlarına bakıyorum.misal hepimiz elham'ı her rekatta okuruz namaz kılarken ama kaçımız meal'ni biliyor bunu da sorgulamamız gerek.yada evde belgesel izlerim,ingilizce çalışırım.bu size bağlı.nefsinizi meşgul ederseniz çirkin işlerden uzak olursunuz.ayrıca Allah herkese irade vermiş yapmak da senin elinde yapmamak da.şeytan elinden tutup da benim için şu günahı yapar mısın demiyor?.

 11. Akif
  Devamlı Üye
  Elinden tutmaktanda otesi zihnine giriyor ya ?

 12. imam
  Üye

  Reklam


  Nureddin Yıldız Hoca Efendinin EVLİLİĞİN YAŞI YOK ZAMANI VAR adlı sohbetini mutlaka izleyelim

+ Yorum Gönder