+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kurban kesilirken hayvan acı çeker mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Xmalcom33
  Üye
  Reklam

  Kurban kesilirken hayvan acı çeker mi?

  Reklam

  Kurban kesilirken hayvan acı çeker mi? Mumsema Selamun Aleyküm Ben kurban kesilirken bakamıyorum Allah korusun haşa kurbana karşı olduğumdan değil kurbanın gözünün içine baktığımda tüylerim diken diken oluyor.
  Bunun bi zararı olurmu ileride.

 2. Mucahid
  Devamlı Üye

  kurban kesilirken hayvan acı çeker mi


  Reklam


  Bu merhamettendir imana bir zararı yok.
  Allah Teala bize nimet olsun diye yaratmış ve etsiz kebapsız hayat olmuyor

 3. Xmalcom33
  Üye
  O da doğru Birde ailemden ( yada çevremden pek hatırlamıyorum ) hayvanlar arasında kurban olmak insanlar arasında şehid olmak gibiymiş diyorlar bunun dinimizde bir kaynağı var mı?

 4. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Kurallarına göre kesildiğinde zaten anında ölüyorlar kardeşim. Merak etme.

 5. Misafir
  Allahu teala sonsuz merhamet sahibidir kendi yarattığı ve günah işleme iradesi bulunmayan hayvanını yüce zatına kurban etmemizi emrediyor o hayvanları etleri yenilsin sütleri içilsin diye insanların hizmetine vermiştir şimdi Allahu teala sonsuz merhamet sahibi iken masum hayvanına hiç eziyet eder mi diyelim ki etti O'nun rahmetine aykırı olmaz mı o hayvanlar kurban edilirken hiç acı duymazlar bizim onları çırpınıp acı duyar gibi görmemiz bir imtihandır sonuçta Allahın merhametini anlamayan gafiller yanılırlar siz Allahtan daha mı merhametlisiniz de kesilmesine karşı çıkıyorsunuz doğrusu usulüne uygun şekilde kesilen hayvan hiç acı duymaz ancak uygunsuz eziyet ederek kesilirse bu insan tarafından verilen eziyetin acısıdır bunu kesinlikle hisseder usule uygun kesilmesi Allahın emri olduğu için eziyet değildir acı duymaz Allah yoluna kurban olduğu için mesud olur biz o hayvanı kurbanda kesmezsek ticari amaçla yinede kesilip kasaplara marketlere dağıtılacak bu durumda Allah yoluna kurban edilmiş olmayacaktır

 6. Misafir
  Kardeşim çok güzel bi açıklama yaptın sagolasın

+ Yorum Gönder
kurban kesilirken acı hisseder mi,  kurbanlar kesilirken acı çeker mi