+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hoş görükmeyen vücud kılları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Xmalcom33
  Üye
  Reklam

  Hoş görükmeyen vücud kılları

  Reklam

  Hoş görükmeyen vücud kılları Mumsema Ben ergenlik dönemimin ortasındayım bacak kıllarım acayip derecede uzadı banyo yaparken şüpheye düşüyorum acaba temizledimmi diye özellikle gusül alırken çok oluyor . Birde boyun ve göğüs kılları var acayip ve hiç hoş gözükmüyor örneğin ben işe giderken yaz mevsimi olduğu için kolsuz tişört giyiyorum çünkü çok terliyorum kolsuz tişört giyincede göğüs kılları belli oluyor bunları alsam olmazmı?

  Not: Lütfen en azından bir İslami kaynak belirtin çünkü diğer sitelerden araştırdığım kadarıyla farklı farklı görüşler var.

 2. Abdulhamid
  Üye

  Cevap: Hoş görükmeyen vücud kılları


  Reklam


  vücudun kıllı bölgelerinden su geçse tamamdır daha vesvese yapmanıza gerek yok.Öbür sorunun hakkında çok br bilgim olmamakla birlikte mubah gören ve edebe aykırı gören alimler olduğunu duydum.(O kılları kesmeye başlarsan sakal gibi sertleşir ilerde sıkıntı yaşayabilirsin.)

 3. Xmalcom33
  Üye
  Kardeş almazsam çok kötü gözükecek ama yaşıma göre bence çok uzun kıllar . Sakal gibi sertleşmesi kötümü olur?

 4. Abdulhamid
  Üye
  Bende çok kıllıyım şuan dini olarak konuşmuyorum ama jilet vurursan sakal gibi sertleşir ve herde herde onu kesmeyle uğraşma bence.Bir kaç kez o bölgelere müdahale edersen o kıllar artık daha kalın ve sert hale gelir.İlerde sana sıkıntı oluşur.

 5. Ya Ahmed
  Üye

 6. Xmalcom33
  Üye
  Yani aldırmamalımıyım ? Bu soru pek İslami olamayabilir ama yaz ayı hem kılları belli etmeyecek hemde serin tutacak ne giymeliyim [ kısakol giymiyorum biraz kilolu olduğum için o bile terletiyor.]

+ Yorum Gönder