+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kuran-ı Kerim Dili Hakkında Kafama Takılanlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. enesuysal
  Üye
  Reklam

  Kuran-ı Kerim Dili Hakkında Kafama Takılanlar

  Reklam

  Kuran-ı Kerim Dili Hakkında Kafama Takılanlar Mumsema Hayırlı günler, bugün bir tartışma programını izlerken tartışmacının biri Kuran niye Arapça indirildi, Allah ana dili Arapça olmayan insanları niye düşünmedi(haşa) gibi bir soru yöneltti. Ben kendi kendime sorduğumda cevaplayamadım ve bir Müslüman olarak bunu cevaplayabilmem gerekiyordu. Araştırdım ve Arapça o zamanki dillerden daha gelişmişti gibi cevaplar buldum ama pek aklıma yatmadı. Yani Allah'ın hikmeti sonsuzdur başka bir dille de aynı şekilde anlatamaz mı diye düşünmeye başladım. Ya da niye her topluluğa eş zamanlı kendi dilinde(her topluluğun kendi peygamberiyle) göndermedi(mutlaka bir kargaşaya yol açardı ama nasıl bir kargaşaya) gibi şeyler düşünmeye başladım(Beni bu düşüncelere iten aslında çevirisi orijinalinin yerini tutmaz diye düşünmemdi). Biliyorum mutlaka mantıklı bir açıklaması var. Rica etsem yardım edip beni bu düşüncelerden kurtarır mısınız?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Kuran-ı Kerim Dili Hakkında Kafama Takılanlar


  Reklam


  Kuran Türkçe isnse neden türkçe?
  İngilizce kürtçe olsa yine neden?

  Sözün özü indiği kavim araptı ondan dolayı arapça indirildi

 3. enesuysal
  Üye
  Ben de niye tek dil, tek peygamberle iniyor, buradaki yanlışlık ne diyorum zaten.

 4. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Bu bize arapçanın be kadar mükemmel dil olduğunu gösterir. Arapça öyle bir dildir ki bir kelime pek çok anlama gelebilir. Aynı şekilde arapçada 2 şekilde evet kelimesi bulunmaktadır. Biz müslümanlar her ne olursa olsun Kuran-ı Kerim'in arapça olması bize arapçanın mükemmel olduğunun göstergesidir.

+ Yorum Gönder