+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir millet nasıl bu hale geldi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Reklam

  Bir millet nasıl bu hale geldi?

  Reklam

  Bir millet nasıl bu hale geldi? Mumsema Biz bir zamanlar Hilafet merkeziydik yani İslamın bayraktıydık... Şimdi ne oldu? Daha din dün bize emrolunmuş gibi abdest gusül vb ilmihallerde bulunan basit sorular soruyoruz.

  Önceden insanlar bir din büyüğüne soru sormadan önce edeben ilk o konuyu araştırır eğer gene cevap bulamadıysa sorusunu sorardı... Şimdi elinin altında internet olmasına rağmen aynı konu ile ilgili araştırma yapmak zor geliyor.

  Timurtaş hoca efendinin tabiriyle ( Rahmetullahi aleyh ) :
  " Kuranla 3 kıtaya hükmeden milletimiz , bu gün Kur'ansız 3 serseriye sahip çıkamıyor."

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Bir millet nasıl bu hale geldi?


  Reklam


  15 yıldır fıkıh dersi veriyorum ve hala devam... n e okul ne aile bu çocuklara gençlere bir şey vermiyor, camilerde yaz dönemi de yetmiyor... yani durum vahim dini bilgi konusunda çok geriyiz

 3. Abdulhamid
  Üye
  Okulda yani normal okullarda dini bir eğitim yok.Çoğu kardeşimiz ailedende alamıyor.E bu sitelerin amacıda bu açığı kapatmak.Eğer bir insanın abdestini düzelttiyseniz ne büyük sevap.Toplum için üzülünecek bir durum ama böyle işte...Sıbyan mekteplerini kapatırsan,medreseleri kapatırsan,okulda dini düzgün öğretmezsen hatta çarpıtarak ve yanlış öğretirsen,devleti daha kurar kurmaz binlerce hocayı asarsan,sindirirsen neyse Allah'ım sen bizleri affet.Kendi hatalarımızdan dolayı düştüğümüz halden rahmetinle bizleri kurtar amin.

 4. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Toplum için üzülünecek bir durum ama böyle işte...Sıbyan mekteplerini kapatırsan,medreseleri kapatırsan,okulda dini düzgün öğretmezsen hatta çarpıtarak ve yanlış öğretirsen,devleti daha kurar kurmaz binlerce hocayı asarsan,sindirirsen neyse Allah'ım sen bizleri affet.Kendi hatalarımızdan dolayı düştüğümüz halden rahmetinle bizleri kurtar amin.
  Amin Aynen katılıyorum bu millete bazı gerçekleri anlatma vakti geldi. Sözde " Ata " dedikleri zatın kim olduğunu öğrenmeleri lazım.

+ Yorum Gönder