+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül sırasında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. user
  Emekli
  Reklam

  Gusül sırasında

  Reklam

  Gusül sırasında Mumsema 1- Gusül alırken azıma burnuma su verirken yellenmiş gibi oluyorum bu her zaman oluyor ses ve kokuda olmuyor bende vesvese deyip aldırmıyorum doğru mudur ?

  2- Gusül esnasında ben bu forumda sormuştum avret yerleri yıkanır mı diye sormuştum forumdan imamdı herhalde bana eline kese gibi bir şey geçir dedi bende keseyle yıkamak içim rahat etmedi elim ile yıkadım keseyi çıkardım doğru mudur ?

  3- Gusül alıp çıktıktan sonra burnumda kalıntı olduğunu görüyorum ama gusülden önce yıkıyorum burnumu banyoda da yıkıyorum gusülden önce normal ebdest alırken de yıkıyorum ama cıkınca aynaya bakıp tekrar görüyorum tıkıyorum bakıyorum tekrar var en son yıkadım gitti gibi

  4- Gusül almadan önce koltuk altı ve kasıkların etrafındaki kılları giderdim ama ciletin keskinliği gitti 5-6 kesilmemiş kıl kaldı onlar gusle mani midir ?

  5- Gusül alırken avret yerlerini yıkarken ayaklarıma o avret yerlerinden akan su yani yıkadığım su değiyor bu necismidir ben yineden oralara su döküyorum sonra yıkıyorum

  6- gusül almadan tırnaklarımı kestin 2-3 gün önce ayak tırnaklarımı keserken ben biraz kanatıyorum ayak baş parmağımın orada galiba kir veya kan mı yaramı bilemedim ama lif ile baya bir yıkadım orayı sonra gusül aldım gecti gibi benim gözlerim biraz bozuk bilemedim işte

  Allah razı olsun şimdiden emeği geçenlerden

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Gusül sırasında


  Reklam


  Değerli kardeşim bu ve bu gibi binlerce konu forumda bulunmaktadır. Lütfen Gusül ile ilgili sorularınızı Gusül ve abdest bölümünden bak.

 3. Abdulhamid
  Üye
  Çok vesveselisin öncelikle bununla mücadeleye derhal başla.
  1)Aldırmaman doğru olan
  2)Bahsettiğin bölgeler suyla yıkanıyorsa sorun yok
  3)Bahsettiğin yaş sümükse,burnunu yıkadıktan yani su verdikten sonrada sümük gelebilir.Zaten yaş sümük olsada guslüne mani değildir.Sen bir kere burnuna su veriyorsan problem kalmadı demektir.Ha eğer burnunda suyun geçişini engelleyen kuru bir kalıntı varsa gusül esnasında burnunundan o kalıntıyı temizlersin sonra burnuna su verirsin daha sonra tekrar kalıntı oluşursa bu guslünü bağlamaz.
  4)Evet kabuldür inşaAllah.Koltuk altı kıllarını kesmemenin gusülle bir alakası yoktur.Guslün farzı 3'tür ağza su vermek burna su vermek ve tüm vücudu yıkamak.
  5)Yıkadın ve geçtiyse geçmiştir.Kendine problem yapıp kendini yorma.Ayrıca parmağını kanatacak kadar kesme tırnaklarını.

+ Yorum Gönder