+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sihir ve büyüye inanmak ne demektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Millennium
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sihir ve büyüye inanmak ne demektir?

  Reklam

  Sihir ve büyüye inanmak ne demektir? Mumsema Bunların gerçek olduğuna inanmak insanı dinden mi çıkarır? Buradaki inanma nasıl bir inanmadır, yani varlığını kabul etmek mi yoksa yaptırıp bir şeylerin gerçekleşmesine inanmak gibi mi? Kuran'da sihir ve büyü geçiyor, sihir ve büyü ile ilgili bilgi ve tutumumuz nasıl olmalı?

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Sihir ve büyüye inanmak ne demektir?


  Reklam


  Islam dininde sihir ve büyü vardır lakin bunların yapılması haramdır ve büyük günahtır inanmak konusuna gelince bu insanı dinden çıkarmaz.

 3. Abdulhamid
  Üye
  “Süleyman mülküne dair şeytanların uydurup izledikleri şeyin ardına düştüler. Oysa Süleyman inkâr edip kâfir olmadı, fakat o şeytanlar kâfirlik ettiler; insanlara sihir öğretiyorlar ve Bâbil’de Harut ve Marut’a, bu iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi; “Biz ancak ve ancak imtihan için gönderildik; sakın sihir yapıp da kâfir olmayın!” demeden kimseye birşey öğretmezlerdi. İşte bunlardan koca ile karısının arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah’ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar verebilecek değillerdi. Kendi kendilerine zarar verecek ve bir fayda sağlamayacak bir şey öğreniyorlardı. Yemin olsun ki, onu her kim satın alırsa, onu alanın ahirette bir nasibi olmayacağını da çok iyi biliyorlardı. Hakkıyla bilselerdi, uğruna kendilerini sattıkları şey ne çirkin bir şeydi.” (Bakara, 102)

  Büyüye inanmak şarttır.Büyü vardır.Ancak bir müslümanın büyü ile uğraşması,büyücülere,falcılara gitmesi asla ama asla düşünülemez.

+ Yorum Gönder