+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kıraatte Nefes Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kıraatte Nefes

  Reklam

  Kıraatte Nefes Mumsema Namaz surelerini okurken ayetler arasında nefes almak ve kıraati uzun tutmak gerektiği konusunda bilgi verir misiniz?

  Bana, nefes aldıktan sonra yutkunmamamı, yoksa nefesimi düzgün kullanamayıp hata yapacağımı, eğer yutkunacaksam nefes almadan önce yutkunmamı söylediler, şimdi bazen oluyorki nefesimi alıyorum bir anda tükürük oluyor birşeyler oluyor yutkunmam icab ediyor, şimdi ben eğer yutkunursam bir ayete filan yetiyor, pek hata filan da olmuyor ama nefesim hızlı bitiyor rahat okuyamıyorum, nefes aldıktan sonra yutkunmazsam daha rahat üç ayet okuduğumu görüyorum, şimdi ben eğer yutkunursam ondan sonrada hata yapmayayım diye tekrar nefes alırsam namazda kasten geciktirme mi yapmış olurum, yoksa yutkunduktan sonra nefes almazsam okuyuşta meydana gelecek hatalardan sorumlu muyum? Kasten hata mı yapmış olurum?

 2. Misafir

  Cevap: Kıraatte Nefes


  Reklam


  Değerli kardeşim,google'ye din işleri yüksek kurulu yazıp soru sorma bölümden sorabilirsiniz.ister outlook hesabınız var ise oradan ister mesaj atıktan sonra size şifre verilecektir o şifre ile de takip edebilirsiniz allaha emanet olunuz.

 3. imam
  Üye
  Hatalardan sorumlu değilsin rahat ol

+ Yorum Gönder