+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeriatı isteyememe Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. teknikk280
  Emekli
  Reklam

  Şeriatı isteyememe

  Reklam

  Şeriatı isteyememe Mumsema Selamun Aleykum arkadaslar. Şeriatı istememek caiz degil ama soyle sorularim var
  1) Ben son gunler oyle bir durumdayimki sanki supheye dusmus gibiyim ve artik aklima gelen dusunceli tasdik ediyorum. Benim bu durumum da küfür sayılır da şeriat gelse mürted olduruldugu icin beni de oldururler diye korkuyorum ve şeriatı sanki isteyemiyorum. Şüpheye dusen ama supheye dusmek istemeyen bu durumdan kurtulmak isteyen birisi murted sayilip oldurulurmu yoksa ona yardim edilip bu durumdan kurtarilirmi?
  2) aklima şeriat gelecek ama o kadar iyi universiteler olmuyacak buzaman da şeriatı istermisin deseler ne cevap verecegim konusunda tereddutte gibiyim.aslinda yine şeriatı isterim bence ama yine de tam emin gibi degilim galiba. Kufre dusmek istemiyorum bu bir vesvesemi yoksa nasil kurtulayım bu düşünceden?

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: şeriatı isteyememe


  Reklam


  bu konuda bilgin olmadığından vesvese oluşmuş sende şeriat nedir araştır öğren.kısacası Şeriat: “Din”, “Allah’ın emri”, “İlâhî emir ve yasaklar” gibi manalara geliyor.inkar eden dinden çıkar.

 3. teknikk280
  Emekli
  Asla inkar etmiyorum. Arastirmam biraz uzun olur. Zaten biraz biliyorum. Siz yukardaki sorularima cevap verseniz?

 4. Abdulhamid
  Üye
  Soru:Aklıma Allah ile ilgili şüpheler geliyor. Dilimle Ben Allah’a iman ettim, şeytanın şerrinden ve vesveseden Allah’a sığınırım diyorum ama içim yine de rahatlamıyor. İçimden Allah’ın varlığını ve birliğini kanıtlamaya çalışıyorum. Bu tür düşünceler beni imansız yapar mı?

  Cevap Selamünaleyküm. İç dünyamızdaki bu tür tartışmaların imana zararı yoktur. O tartışmalar dile yansımadıkça, tavırlara sirayet etmedikçe sıkıntı yoktur. Kendinizi boş bırakmayın, çevrenizi daha derli toplu tutun.Nureddin Yıldız
  http://www.fetvameclisi.com/fetva-al...mak-28912.html

  İkinci olarak bu kadar iyi üniversiteler olmazsa diyorsun ama bu zamanki ilmi seviyeye ulaşılması İslam ülkelerinde yaşayan alimlerin buluşlarıyla olmuştur.Şuan kullanılar rakamlar arap rakamlarıdır(Romen rakamlarıyla matematik yapamazsın).Tüm dünya üniversitelerinde okutulan "algebra" dersi cebir'den yani arapça bir kelimeden gelir ki cebirin temellerini Şeriatla yönetilen ülkelerin alimleri atmıştır.Şuanda kullanılan tıbbi aletlerin çoğu yüzyıllar önce bu topraklarda bir alim tarafından bulunmuştur.Avrupa Rönesans'ın başlamasıyla gelişen bilim,Endülüsteki Medreseler'den ilimlerin devşirilmesiyle olmuştur.Şuanki Avrupalıların övündüğü bilimin temelleri,Şeriatla yönetilen ülkelerdeki bilim adamları tarafından atıldı...

+ Yorum Gönder