+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allahın tüm hükümleri doğru ve güzledir. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. teknikk280
  Emekli
  Reklam

  Allahın tüm hükümleri doğru ve güzledir.

  Reklam

  Allahın tüm hükümleri doğru ve güzledir. Mumsema Selamun Aleykum.
  Allahın bütün hükümleri doğru ve güzel biliyorum. Haramlar da güzel değil. Ama aklıma ya Allah bilerek yanlış ve güzel olmayan hüküm vermişse . Veya haram birşeyi güzel yapmissa ama biz onun hukumlerine uymak zorundayiz dusuncesi geliyor. Boyle bisey olamaz degilmi? Delili nedir?

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Allahın tüm hükümleri doğru ve güzledir.


  Reklam


  Kardeşim sorduğun sorunun cevabını zaten kendin vermişsin . Haram Allah'ın yasakladığı kulları için kötü olan iş ve davranışlardır. Bu halde Allah-u Teala kulları için kötü olan iş ve davranışları nasıl olurda güzel olarak gösterir? Yani Allah sana yasakladığı şeyi neden yapmanı emretsin ?

 3. teknikk280
  Emekli
  biliyorum kardesim ama beynime seytan vesvese veriyor ya ALLAH bizi imtahan icin uyup uymayacagimizi gorelim diye guzel ve dogru olmayani emretti guzel ve dogru olani yasakladi diye . nefret ediyorum seytandan ama kurtulamiyorum

 4. GençMümin
  Üye
  Kardeşim, Allah insanlar için zararlı olan bir şeyi emretmez. Abdest almanın bile birsürü faidesi var. Namazın bile insan hayatına faydası var. Oruç tutmanın faydası var. Bunlar hep kanıtlanmış şeyler. Bizim faydalarını bilelim bilmeyelim şüphesiz itaat etmemiz lazım.

+ Yorum Gönder