+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hangi durumlarda şeriatla hükmedilmez? boyle bir durum varmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. teknikk280
  Emekli
  Reklam

  Hangi durumlarda şeriatla hükmedilmez? boyle bir durum varmi?

  Reklam

  Hangi durumlarda şeriatla hükmedilmez? boyle bir durum varmi? Mumsema Selamun Aleykum. Ben azerbaycanda yasiyorum. Toplum burada cok fena. Muslumanim deyip dini ogrenmediklerinden dolayi kufur soz soyleyip kufur is yapanlar var. Etrafimdaki kisilerden de duydum. Iclerinde annem babam ablalarim akrabalarim var. Iclerinde namaz kilanlari da var o sozlerden bazilarini soyleyenlerin. Benim sorum su ki bu kadar Islamdan uzak bir durumda olan insanlara şeriatla hükmetmekmi gerekir? Yani boyle durumda Allahın başka türlü bir şey yapmaya izin varmi? Cunki şeriat gelse mürtedler öldürülmeli, başı açıklar basini kapatmali degilmi? Boyle birsey mümkünmü? Azerbaycanda 95% basortusuz. Muslumanim deyip muslumanca yasamiyorlar. Boyle bir topluma şeriat nasıl tatbik edilir? Allahın böyle bir durumla ilgili hükmü nedir?

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Hangi durumlarda şeriatla hükmedilmez? boyle bir durum varmi?


  Reklam


  Selamun Aleykum. Ben azerbaycanda yasiyorum. Toplum burada cok fena. Muslumanim deyip dini ogrenmediklerinden dolayi kufur soz soyleyip kufur is yapanlar var. Etrafimdaki kisilerden de duydum. Iclerinde annem babam ablalarim akrabalarim var. Iclerinde namaz kilanlari da var o sozlerden bazilarini soyleyenlerin. Benim sorum su ki bu kadar Islamdan uzak bir durumda olan insanlara şeriatla hükmetmekmi gerekir? Yani boyle durumda Allahın başka türlü bir şey yapmaya izin varmi? Cunki şeriat gelse mürtedler öldürülmeli, başı açıklar basini kapatmali degilmi? Boyle birsey mümkünmü? Azerbaycanda 95% basortusuz. Muslumanim deyip muslumanca yasamiyorlar. Boyle bir topluma şeriat nasıl tatbik edilir? Allahın böyle bir durumla ilgili hükmü nedir?
  Şeriat Allah'ın emirleriyle insanları yönetmektir şeriat kesinlikle kafiri öldürmek mürtedi kesmek demek değildir. Şeriatı devlet uygulaması gerekir bu yüzden şeriatı uygulamak için bir İSLAM DEVLETİ olmak şarttır. Yani toplumu müslüman devleti LAİK olan bir yerde şeriat uygulanamaz . Bu yüzden Allah'ın emirlerini uygulamak için bir İslam devleti olmalıdır. Bunun için insanlar bilinçlendirilmelidir şuan bizlerin yapması gerekende budur insanları bilinçlendirmek yani Emr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker ( iyiliği emretmek kötülüğü nehyetmek ) .

 3. teknikk280
  Emekli
  yani anlamadigim insanlar bilinclenmezse Islam devleti kuramazmiyiz? cunki kursak mecbur onlari Allahin emirlerine mi tabi tutmaliyiz neyapmaliyiz.

+ Yorum Gönder