+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah rızası için yol göstermek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Sultankerem
  Üye
  Reklam

  Allah rızası için yol göstermek

  Reklam

  Allah rızası için yol göstermek Mumsema Essalamun aleyküm kardeşlerim.. 4 yıllık evliyim evliliğimin ilk zamanları bende dinimi yaşayan bi müslüman değildim ama Rabbim çok şükür nasip etti tövbeyle Rabbime yöneldim.. eşim de Allah bir diyor ama içer de.. dini yönden çok zayıf bazen dinimizin kutsal saydığı şeyleri şaka konusu yapabiliyo.. mesela içiyorum çünkü bazı yobazlarla aynı cennete girmek istemiyorum gibi haddini aşan şakalar.. uyarıyorum güzellikle küfre düşüyosun yapma etme diye ben Allah a da peygambere de inanıyorum korkma bi şey olmaz diyor.. evine bakar bi şeye muhtaç etmez ve çok iyi bir baba.. ama haddini aşan lafları ve içmesi ve bundan gurur duyması beni çok üzüyor.. bu tarz laflar ettiğinde dinden çıkar mı mürtet olur mu? Kendimi evli zannedip zina eder pozisyona düşmekten Rabbime sığınırım.. nolur bana bi yol gösterin çıkmazdayım.. inancı zayıf bi adamla evlilik ölümden betermiş evladım için çok korkuyorum..

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Allah rızası için bana bir yol gösterin..


  Reklam


  Allah rızası için bana bir yol gösterin..
  Essalamun aleyküm kardeşlerim.. 4 yıllık evliyim evliliğimin ilk zamanları bende dinimi yaşayan bi müslüman değildim ama Rabbim çok şükür nasip etti tövbeyle Rabbime yöneldim.. eşim de Allah bir diyor ama içer de.. dini yönden çok zayıf bazen dinimizin kutsal saydığı şeyleri şaka konusu yapabiliyo.. mesela içiyorum çünkü bazı yobazlarla aynı cennete girmek istemiyorum gibi haddini aşan şakalar.. uyarıyorum güzellikle küfre düşüyosun yapma etme diye ben Allah a da peygambere de inanıyorum korkma bi şey olmaz diyor.. evine bakar bi şeye muhtaç etmez ve çok iyi bir baba.. ama haddini aşan lafları ve içmesi ve bundan gurur duyması beni çok üzüyor.. bu tarz laflar ettiğinde dinden çıkar mı mürtet olur mu? Kendimi evli zannedip zina eder pozisyona düşmekten Rabbime sığınırım.. nolur bana bi yol gösterin çıkmazdayım.. inancı zayıf bi adamla evlilik ölümden betermiş evladım için çok korkuyorum..
  Aleykum selam,
  bu konuda islam alimleri eşlerin kötü davranışları bulunması halinde hafif dövmelerini yada onların yatağına girmemelerini tavsiye ediyor. ilk önce eşinizi bu konuda uyarın eğer hala bunu yapmaya devam ediyorsa o zaman dediklerimi uygularsınız

  selametle..


 3. Sultankerem
  Üye
  Kardeşim ben bayanım kocama nasıl gücüm yetsin.. ben ona 1 vursam o beni dayaktan öldürür.. bi hanım nasıl bi yol izlemeli? Düşüne düşüne bi çıkar yol bulamadım.. yatağımı da ayırdım bi süre ama bu defa beni zinaya itiyosun diyor.. acaba diyorum sabretmek mi doğru olan?

 4. Molla_Efdal
  ملا افدال
  afedersin kardeşim ben keremi görünce erkek zannettim . Kardeşim ona dalga geçmenin günahlarını anlat. Yatağını ayırmışsan ve genede fayda etmiyorsa sabret. Allah'a sığın.

 5. Sultankerem
  Üye
  Kerem evladımın adı.. Allah razı olsun kardeşim.. evli kalmakla hata mı ediyorum bende mi günaha giriyorum diye uyku uyuyamaz olmuştum.. elimden geldiğince anlatıyorum Rabbim anlıycak izan versin inşallah.. içimi rahatlattın Rabbim bi sıkıntın varsa seni de huzura kavuştursun inşallah..

 6. imam
  Üye
  Sonra hidayete eren karı koca arasında yaşanılan kaçınılmaz haller bunlar
  Hidayet için dua edin ve sabredin
  Asla sert tepki vermeyin

+ Yorum Gönder