+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti almak için adım sayısı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. batuhanygt123
  Emekli
  Reklam

  Gusül abdesti almak için adım sayısı

  Reklam

  Gusül abdesti almak için adım sayısı Mumsema Selamun Alekyüm.
  Benim kafama bir soru takıldı ya :D Şimdi yalnış hatırlamıyorsam 5-6 gün önce bi soru sormuştum,şöyle bi soruydu; '' Boşaldıktan sonra gusül almadan önce tuvalete mi girmeliyiz meninin hepsi çıksın diye ? '' buna benzer bi soru sormuştum.Ve biri aynen şöyle cevapladı tabi yalnış hatırlamıyorsam :D ; '' Boşaldıktan sonra gusül almadan önce 40-50 adım atmanız lazım ve tuvalete girmeniz lazım ''.
  Dedi.Ve benim kafama şu takıldı,boşaldıktan sonra gusül almadan önce tuvalete girip fakat 40-50 adım atmazsak bütün meni çıkar mı ? Yani sadece tuvaletimizi yaparsak gusül abdesti alabilirmiyiz ?

  ARKADAŞLAR BURAYI DİKKATLİ OKUYUN.....BEN BU SORUYU GUSÜLDEN SONRA MENİ GELDİĞİ İÇİN SORDUM YALNIŞ ANLAMAYIN

  CEVAPLAYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN..

 2. AmiralBristol
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül abdesti


  Reklam


  İdrar yolundaki meninin çıkması için farklı yollar var. Fakat en iyisi idrar yapmak. Diğer metodlar ise
  1 saat kadar uyumak
  Çokça adım atmak.
  Bunlardan birini yapınca kalan meni çıkmış ise geri kalanını uygulamaya gerek yok. Yine de dediğim gibi idrar yapmak en iyisi.

 3. batuhanygt123
  Emekli
  Peki sadece idrar yapsak %100 çıkar mı ? Sen çıkmış ise yazınca kafam karıştı ya :D Açıklık getir lütfen sadece 1 ini yapsak gusül abdesti alabilir miyiz ?

 4. AmiralBristol
  Devamlı Üye
  İdrar yolundaki bir şeyi idrar yaparak kesin olarak çıkarırsın. Ancak diğerlerinde kontrol etmen gerek.Büyük ihtimalle öyle de çıkar. İdrarını yaparsan çıktığından emin olabilirsin. En temizi idrar yapmak. Ayrıca kalan meniyi ne şekilde çıkarırsan çıkar meni çıktıktan sonra gusulunu alırsın bir sıkıntı olmaz. Hepsini yapmaya gerek yok.

 5. batuhanygt123
  Emekli
  Kardeş kafayı yiyeceğim :D :D Diğerlerinide kontrol etmen gerek yazdın yine kafam karıştı sadece tek bir cümle kur . Sadece idrar yaparsam hepsi çıkar mı ? Gusül abdesti alabilir miyim ?

 6. Molla_Efdal
  ملا افدال
  İdrar yaparsan tamamen çıkar. Diğerlerini yaparsan duruma göre değişir diyor çıkada bilir çıkmayada bilir.

+ Yorum Gönder