+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Babam çok cahil lütfen bir akıl verin. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. prokado
  Devamlı Üye
  Reklam

  Babam çok cahil lütfen bir akıl verin.

  Reklam

  Babam çok cahil lütfen bir akıl verin. Mumsema Geçen cumartesi babam haşa ALLAH a sövdü o günden bu yana dedimki bu adama karşı hiç bir sevgi beslemeyeyim sadece saygılı davranayım. Ama ben babamın İSLAMA geri dönmesini istiyorum ayrıca rızkımız biraz daraldı ve borçlarımız çok bu durumdanmı kaynaklanıyor acaba? Birde babamın ALLAH a küfür ettiğini anneme söyleyebilirmiyim annem onu tevbe etmeye yönlendirir belki.

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Babam çok cahil lütfen bir akıl verin.


  Reklam


  Öncelikle Rabbim borcunuzu ödemeyi nasib eder inşallah.

  Babanızın haşa Allaha sövmesi imanı etkileyen bir durum muhtemelen babanıza İslamı öğreten biri olmamış ve bu yüzden böyle bir şey yapmış. Lakin bu kabul edilemez babanızın tez zamanda kelime-i şahadet getirip tövbe etmesi lazım aksi taktirde Allah korusun iki dünyadada babanız hüsrana uğrar. Annenize bu durumu bildirin çünkü bu nikahı da etkiliyor. Umarım diğer sayfadaki ağabeylerimiz benden daha çok yardımcı olur.

  Selametle..

 3. mertyürek
  Üye
  daha fazla bilgi verebilir kardeşlerim
  CENAB'I ALLAH CELLE CELALÜH yardımcın olsun.PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM şefaatçin olsun

 4. prokado
  Devamlı Üye
  Amin saolun ama babam kesinlikle kabullenmez küfür ettiğini çok cahil bir insan ama dediğiniz gibi kendisine islamı ögreten yoktu sanırım. Anneme söyledim küfür ettiğini annem o asla o niyetle küfür etmez azına gelerek söylemiştir dedi. İnşaAllah bir vebal olmaz

+ Yorum Gönder