+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küfremi düştüm şirkmi yaptım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Losof
  Devamlı Üye
  Reklam

  Küfremi düştüm şirkmi yaptım?

  Reklam

  Küfremi düştüm şirkmi yaptım? Mumsema Selamun aleyküm. Arkadaşıma bişe ikram ediyodum ve senin elindende bişe yemek sevaptır dedi bende dedim ne alaka güldüm sonra içimden haşa tövbe tövbe dedim küfremi düştüm . Bide vesveseden dolayı kendi kendime hakkımı helal ediyorum hep bu doğrumudır ve Allaha hakkım helal olsun diye aklıma geliyor tövbe diyorum saçmalama diyorum kendi kendime dindenmi çıktım lütfen yardım

 2. UMUTCAN HOCA:
  Üye

  Cevap: Küfremi düştüm şirkmi yaptım?


  Reklam


  Outlook hesabiniz varsa ;

  Din isleri yuksek kurulu yazin internete sonra sorunuzu yaziniz ve outlook hesabiniza gelecektir.iyi gunler. Ve ŞIMDI SANA HEM GUSL,ABDEST VE KALBIN SOZU SEKLINDEKI VESVESEYI ASAGIYA PAYLASIYORUM OKUYUNUZ;

  Vesvese şeytandır .vesvese kuruntudur eger onem verırsen senınle ugrasır eger dınlemez ısen cekılır,

  gusul seklındekı vesvese;

  genellıkle gusl,namaz,abdeste cok olur bunun sebebı ımandandır yanı vesvese ımandandır ımanın guclu olmasıdır.ıman olmazssa vesvese olur mu?

  ıste abdest alırken acaba tırnagım da su gırmısmıdır acaba surası ıslandımı gusl alırken takındı vesvese gelır.bunlara hıc aldırıs etmeden guzel gene gusl veya namaz abdestınızı alınız.eger guslde her hangı bır yerıne su gırmedıgını bılmıyorsan ondan sorumlu olmassın eger gusl den sonra aklına gelırse o bolgeyı yıkamak gereklı yanı bır daha tekrar gusl abdestı almana gerek yok.

  Kabınde sozu zannetmesı ıle vesvese;

  bu konuda soyledır,bır alıme ,seyh'e (hasa) allaha ve peygambere kufr ve cırkın hayaller sozler kurarsın ve soylersın,bu senın sozun degıldır eger kalbın bır rahatsız,uzuntu,ve suphe halınde ıse o soz sana aıt degıldır .bırde susturmak ısterken daha cok artması buna hıc onem vermeyın eger onem vermez ısen gıder ve allaha sıgın hemen .

  Degerlı kardeslerım tovbe edınız kı kurtulusa eresenız namaz oruc ve dıger ıbadetlerımızı tam yaparsak dogru ve eksıksız bır sekılde sakın uzulmeyın benım allahım bana yeter deyın.

  Hayırlı gunler dılerım

+ Yorum Gönder