+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayatım hiç doğru düzgün işlemiyor,sorunlar peşimi bırakmıyor. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Akif
  Devamlı Üye
  Reklam

  Hayatım hiç doğru düzgün işlemiyor,sorunlar peşimi bırakmıyor.

  Reklam

  Hayatım hiç doğru düzgün işlemiyor,sorunlar peşimi bırakmıyor. Mumsema Her sorunun altından ayrıca farklı bir sorun çıkıyor ve ben çözmeye çalıştıkça dahada kötüleşerek zorlaşıyorlar.Birçok işimi aksattım tam çözecekken saçma sapan bir şekilde farklı sorunlar çıkıyor.Rabbime dua ediyorum nafile.Ne bir geri dönüş,ne bir çözüm ne bir haber,küçücük bir mutluluğu bile bana çok görüyor artık.

  Ne yapmalıyım ?

 2. İbnî_er-Rumî
  Üye

  Cevap: Hayatım hiç doğru düzgün işlemiyor,sorunlar peşimi bırakmıyor.


  Reklam


  Allah'ın mutluluğu sana çok gördüğünü nereden biliyorsun bu yanlıştır. Allah seni sınıyor. Allah'a isyan etmek yerine yanlışlarını arayıp ondan neden tam inanarak yardım dinlemiyorsun. Büyüklerimiz ne demiş,
  "Bir musibet bin nasihatten daha iyidir"

  Unutma eğer Allah bir iman etmiş kullarını küçük musibetler veriyorsa o kulun ileride yaşayabileceği büyük musibetlerden korumak için hemde zor durumda sınıyarak hatalarını düzeltmesi için fırsattır.Bu fırsatı değerlendirebilene ne mutlu!.

 3. Akif
  Devamlı Üye
  Gerçekten ağır basmaya başladı artık tam sorunu problemi çözdüm mutlu mutlu seviniyorum ve ardından gelen sorunlar planlarımı ve yaptıklarımı mahfediyor.Ben 1 defa sorunu çözüyorum ama karşıdan 3-4 tane daha sorun yolluyorlar.

 4. Akif
  Devamlı Üye
  şimdide arkadaşlarımdan birisi ile kavga ederek onu kaybettim.

 5. islamustafa
  Üye
  kardeşim kusurlarını kendi iradenle verdiğin kararlarını Allah'a verirsen zaten baştan kaybedersin. nefsinden kaynaklanan iman zayıflığından sünnetten uzaklaşmaktan kaynaklanan hatalar yapıp , kolay yol olan kusurlarımızı kendimize vermemek olmaz ...kusurlu olduğunu Allah'ında kusursuz olduğunu önce bi kabul et ve kusurlarını nerede hata yaptığını düşün. senin şu anda rahatça nefes almanı yaratan yemeğini veren sağlığını hayatını ruhunu veren sabna doğduğunda annen vesilesiyle sütünü veren Allah'a karşı hayırsızlık etme


  bunu izle belki faydası olur.
  https://www.youtube.com/watch?v=08ZoLYOwT5o

 6. Akif
  Devamlı Üye
  Oh be sorunlarımın birisini çözdüm inşallah ardından birisi daha gelmezde bu şekilde devam ederek hepsini çözerim.

+ Yorum Gönder