+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kerahat vakti hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. misafir12
  Üye
  Reklam

  Kerahat vakti hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

  Reklam

  Kerahat vakti hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Mumsema Selamun Aleyküm bana kerahat vaktini anlatır mısınız kaç tane var bu vakitlerde hangi namazlar kılınıyor farz mı sadece cuma günü yok diyorlar kısaca anlatır mısınız

 2. Gece
  Emekli

  Cevap: Kerahat vakti


  Reklam


  Aleykum selam.google a kerahat vakti yazın..orada görsellerde namaz vakitlerini ve kerahat vakitlerini şekil ile anlatılmış olarak göreceksiniz İnşaAllah.
  kerahat vakti
  1-güneş doğarken 45 dakika namaz kılınmaz.(yani güneşin doğuş vakti 07.00 ise 07.00 ile 07.45 arası kerahat vaktidir namaz kılınmaz.
  2-güneş tepede iken 45 dakika namaz kılınmaz.(yani öğle ezanı 13.00 de okunuyor ise 12.15 ile 13.00 arasın kerahat vaktidir namaz kılınmaz.
  3-güneş batarken 45 dakika ikindinin farzı hariç namaz kılınmaz.( sadece ikindinin farzı kılınır.) (yani akşam ezanı 17.45 de okunuyor ise 17.00 ile 17.45 arasın da ikindinin farzı hariç namaz kılınmaz..siz yinede bunu görsellerde bakın daha iyi anlıycaksınız..

 3. imam
  Üye
  sitede arama bölümüne kerahat vakti yaz bir sürü konumuz ve ayrica şemalar var

+ Yorum Gönder