+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cünüplüyken oruç tuttum.Geçersiz mi oldu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Birsoruvar
  Üye
  Reklam

  Cünüplüyken oruç tuttum.Geçersiz mi oldu?

  Reklam

  Cünüplüyken oruç tuttum.Geçersiz mi oldu? Mumsema Ben 15 yaşındayım.Cünüp nedir onu dahi bilmiyordum.Ben sadece özel durumum geçtikten sonra gusül alıyordum.Ama ben iftarda istimnada bulunup sonra gusül almam gerektiğini bilmiyordum veya bunun cünüplük sayıldığı hakkında hiçbir fikrim yoktu.Bu zamana kadar tuttuğum oruçlarım kabul olmadı mı şimdi?

 2. Misafir

  Cevap: Cünüplüyken oruç tuttum.Geçersiz mi oldu?


  Reklam


  Ya arkadaşlar lütfen cevap verin ya

 3. Aşk-ı Vuslat
  Üye
  15 yaşına gelene kadar en azından iki senedir ergenliğe girdin ara ara ihtilam (ruyalanma) oluyordu illa ki o halde de alindigini bilmiyor muydun? Madem aklıniz kendini tatmin etmeye (istimna) bu kadar calisiyor demek ki akilda bir sikinti yok o zaman o cunupluk hallerinden de mesulsunuz kusura bakmayin. Kabul olup olmamasini Rabbim bilir ama suan itibaren ogrendigin icin bu seneye kadar olan butun borclarini kaza yapmak zorundasin.

 4. Birsoruvar
  Üye
  Ben oruçluyken istimnada bulunmanın günah olduğunu biliyordum bu yüzden oruçluyken kalkınmadım iftardan sonra istimnada bulundum o da hep değil zaten ama istimnada bulunduktan sonra gusül almam gerektiğini bilmiyordum evet hepsini kaza mı yapmam gerekiyor? Ayrıca öyle rüyalar görmedim.

 5. Birsoruvar
  Üye
  Eğer öyleyse 3 yıl için kaza yapmam lazım.Okul falan var ne yapacağımı bilmiyorum doğrusu Allah umarım affeder.Gerçekten bilmiyordum keşke demek olmuyor işte iş işten geçti.Üstelik ne kadar kaza yapacağımı dahi bilmiyorum hangi günler cidden işim zor.

 6. Aşk-ı Vuslat
  Üye
  Hangi yasta ergenlik belirtileri oldu ise o seneden itibaren sene×30 gun tutacaksin.

 7. fatih96
  Üye
  oruç tutarken cünüp olmadıysan sorun yok cünüp oruç tutulabilir internnettejn araştır istersen bu sitedede yazıyor

 8. Birsoruvar
  Üye
  Teşekkürler içim çok rahatladı.Oruçluyken cünüp olmadım.Cünüplüyken oruca niyet edip tuttum teşekkür ederim cidden.Bundansonra gusül mutlaka alırım zaten

+ Yorum Gönder