+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hurdacılık ile ilgili bir sorum var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. prokado
  Devamlı Üye
  Reklam

  Hurdacılık ile ilgili bir sorum var

  Reklam

  Hurdacılık ile ilgili bir sorum var Mumsema Benim mesleğim hurda-metal-demir mesleği yani eskileri toplayıp onları geri dönüşüme kazandırmak . Sormak istediğim soru şu mesala bir müşteri geliyor işte mal veriyor 18.300 geliyor hurdası ama 18kg diyorum yani yuvarlıyoruz . Acaba bu yüzden sorumlu olurmuyum çünkü hurda da gıram söylenmez bizim meslekte hiç bir hurdacının söylediğini görmedim. Sadece maden de dikkat edilir . Zaten gıramı söylesem babam kızıyor çünkü söylenmiyor bizim meslekte kesinlikle bu böyle alışıla gelmiş.

 2. Aşk-ı Vuslat
  Üye

  Cevap: Hurdacılık ile ilgili bir sorum var


  Reklam


  Hangi meslek olursa olsun ölçüye uymak zorundasın. Babanız kızması mı önemli yoksa Allah c.c mı ? Karşı taraf ne bilsin ki sizin gram hesabı yapmadığınızı, gramı hesaplamasan bile karşı tarafa söylersen şayet o tarafta kabul ederse sorumluluk üzerinden kalkar. Ve şu zamana kadar yaptığın bütün alımlardan sorumlu olmuş oluyorsun bu da kul hakkına girmektir.

 3. prokado
  Devamlı Üye
  Ben ticaretle ilgili bütün hükümleri nerden ögrenebilirim

 4. Aşk-ı Vuslat
  Üye
  Kaynaklar:

  Sahihâi Buharî; Sahihâi Müslim; Sünenâi Tirmizî; Sünenâi Ebî Davud; Sünenâi Nesâî; Sünenâi İbn Mâce; Ahmed ibn Hanbel, Müsned; Darimî, Sünen; Hakim, Müstedrek; Deylemî, Müsnedü'lâFirdevs; İbn Hâcer, Fethu'lâBarî fî Şerhâı Sahîhâi Buharî; Heysemî, Mecma'u'zâZevâid; Süyutî, Camiu'sâSagîr; Üstrûşenî, Ahkâmu'sâSığâr; İbn Abidin, Reddü'lâMuhtar; İbn Kesîr, Tefsîr, 1/358; Mübârekfûrî, Tuhfetü'lâAhvezî; Semhûdî, Vefâ'u'lâVefâ; B. Said Nursî, Sözler; Münâvî, Feyzu'lâKadîr.

+ Yorum Gönder