+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dua mı büyü mü? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. neyapsamki
  Üye
  Reklam

  Dua mı büyü mü?

  Reklam

  Dua mı büyü mü? Mumsema Merhaba arkadaşlar,
  bir kitapta bağlılık durumlarını çözmek için dua adı altında bir şey buldum.

  "niyet ettim üzerimdekli her türlü bağlılığın çözülmesi, kötülüğün kalkması, kısmetimin ve açılmasına.." diyerkek yorgan ipliğine 221 veya buna gücü yetmezse 21 veya 40 veya 70 düğüm atılır. her düğümü çözerken besmele çekilerek birine felak ikincisine nas suresi okunur ve düğümşler çözülüp bitirili,r. düğümler çözülünce Allahın izniyle bütün bağlılık da çözülmüş olur."

  3 sene önce çok iyi bir üniversiteye kazandım ondan önce çok çalışkandım boş vakit geçirmeyi sevmezdim. ama o sınavı kazandıktan sonra herkes çok konuşmaya başladı bu durumu ve açıkcası nazar da değmiş olabilceğine inanıyorum. Nazar peygamberi,mizce de kabul edilmiş bir şey batıl değil diye düünerek bu duayı okumayı düşündüm. ama düğüm atma çözme falan emin olamadım bunu uygulamamda dinen sakıncalı bir şey olabilir mi? kimse için değil sadece kendim için yapıcam yoktur dimi bir sakıncası??

  Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

 2. Misafir

  Cevap: Dua mı büyü mü?


  Reklam


  De ki: "Sığınırım o sabahın Rabbine,Yarattığı şeylerin şerrinden, Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden,O DÜĞÜMLERE ÜFLEYEN üfürükçülerin şerrinden ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!" felak suresi.. kesinlikle yasaklanmıştır kardeşim,hiç girme böyle işlere..."Muhabet için efsun yapma, İPLİĞE OKUMA, büyü yapmak şirktir." rivayet edilir.Allah muhafaza kesinlikle ve kesinlikle uzak dur...inşallah imanlı müslümana büyü-müyü sökmez kardeşim. bunları kafana takarsan,acaba öyle mi böyle mi dersen kendi kendini sıkıntıya sokarsın. yatmadan önce ihlas-felak-nas okumanın,hatta avucuna okuyup vücudu sıvazlamanın hadis olduğu söylenir. sen de öyle yap.

 3. Aşk-ı Vuslat
  Üye
  Yukarıda zikrettiğiniz bozma şeklinin dinen geçerli olup olmamasına göre bir fetva yoktur. Dualar okunuyor diye bundan birşey olmaz aman deyip yapmayın, biliyorsunuz ki büyülerde genellikle dualarla ayetlerle yapılıyor. Bir zararı dokunabilir size manevi olarak o yüzden şahsen önermiyorum. Size tavsiyem; namazınızı kılın, kuranınızı okuyun bol bol dua edin, felak ve nas surelerini de devamlı günlük olarak okuyun faydasını göreceksiniz biiznillah.
  Selametle.

+ Yorum Gönder