+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ezandan sonra başlıyordum Orucum kabul oldu mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nuran
  Üye
  Reklam

  Ezandan sonra başlıyordum Orucum kabul oldu mu?

  Reklam
 2. GençMümin
  Üye

  Cevap: Orucum kabul oldumu


  Reklam


  Zaten oruç tutma vakti sabah ezanı ile başlar. Eğer ezan okunurken yemek yemeye devam ettiyseniz, eğer bilmiyorsanız oruç bozulmaz. Ezan okunduğu andan itibaren yeme içmenin yapılmaması gerektiğini biliyor ve ona rağmen devam etmişseniz kaza gerekir.

 3. 14kartal14
  Üye
  dikkat etmek lazım ezan vakti İMSAK vaktidir . yani böyle yapmış olduğunuz günler kaza gerektirir. 12 gün boyunca yaptıysanız 12 gün kaza tutmanız gerekir. ayrıntılar için ÖMER NASUHİ BİLMEN in İSLAM İLMİHALİ ne bakınız

 4. nuran
  Üye
  merhava.ben size yazmisdim 12 gun orucumu azandan sonra tuttum.ama ben bu zamana kadar bilmeden boyle oruc tutmusum.bir kac gun once oyrendim ki bilmeden yalnis yapmisim.oyrendiyimde cok uzuldum.nolur lutfen soyleyin bunca yil ve bu 12 gun tuttugum oruclarim kazami oldu yoksa bilmeden tuttum icin kabul oldumu. simdiden tesekkurler.

 5. @hmet
  Üye
  ezandan sonra tuttuğun tüm oruçları kaza etmelisin

 6. Aşk-ı Vuslat
  Üye
  Kazası gerekiyor

 7. nuran
  Üye
  yani simdi bunca yil ve 12 gun bilmeden yalnis tuttum oruclar hamisi qazami oldu. ama men bilmeden yalnis tutmusum.

 8. Aşk-ı Vuslat
  Üye
  Nuran Hanım, zaten bilerek yapmış olsanız kefaret olurdu ve 732 gün borcunuz olacaktı, Allah kolaylık sağlıyor işte bilmeden yaptığınız için 12 gün kaza yapacaksınız ramazandan sonra.. Bundan sonra da dikkat edin.

 9. GençMümin
  Üye
  Pardon yanlış yazmışım son mesaj atan arkadaş doğru söylüyor.

 10. Aşk-ı Vuslat
  Üye
  Yukarda sadece 12 günü görmüşüm meğer yıllardır böyle yapıyormuşsunuz, Rabbim elbelt mükafatını verir size tuttuklarınızın lakin bilmiyordunuz öğrendiniz borcunuzu tutmak zorundasınız. Kaçıncı seneden beri ergenliğe girdiniz o zamandan itibaren hesaplayarak kazalarını tutacaksınız.
  Allah yâr ve yardımcınız olsun

+ Yorum Gönder