+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül alma şekli nasıl Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hazarrrr
  Üye
  Reklam

  Gusül Abdesti Yardım

  Reklam  Gusül Abdesti Yardım isimli yazı www.Mumsema.comGusül Abdesti Yardım
  ben duşa başlamadan önce niyetimi ediyim ağzıma ve burnuma su veriyim sonra normal duşumu alıyım göbek deliğime felan dikkat ederekten duşumu tamamladıktan sonra çıkıyım duştan sizce olur mu ?

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Gusül alma şekli nasıl


  Reklam


  Hazarr
  Önce lavaboya git avret yerlerini yıka sonra aynen yazdığın gibi gusül al.

 3. Misafir
  gusul alırken vücüudumu yıkarken ayaklar ıslanmış oluyor ben bilnçli olarak yıkamıyorum ayak yıkanmış oluyor mu ?

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Gusül suyunun ayaklara akması ve ıslanması yeterlidir ama yıkayıp ovalamak sünnettir.

 5. Misafir
  Selamun Aleyküm,

  Ben gusül abdestini yaklaşık 2 saatte alıyorum.Bazı sorularım olacak.Gusül abdesti alirken diş etlerimin yarık olmasından dolayı iple arasını açarak yıkıyorum.Tırnak etlerim de yarık ve tırnakta çatlak var , Gusül abdesti aldığım yerde su akıyor fakat akarken yerden ayağıma su sekince tekrar tekrar yikiyorum bu sebeb lerden dolayı uzun süre çıkamıyorum banyodan.vücudumuzda bulunan bir çatlak yarık gibi bölgelerin altına su geçirmek için ugrasmalimiyiz?yoksa olduğu halde yüzeysel su temasi yeterlimidir?ayaklarimizi yıkadığımız da tekrar yerden su sıçrarsa tekrar yıkamalımıyız?Bu sebeplerden dolayi bazen namazlarını kaçırıyorum.Allah rızası için yardım edin.

 6. Şem'a
  YÖNETİCİ
  gusül abdestini yaklaşık 2 saatte alıyorum
  Ben guslümü 5 dk da alıyorum Vücudumu sabunlarsam 10 dk
  diş etlerimin yarık olmasından dolayı iple arasını açarak yıkıyorum
  Bunu yapmanıza gerek yok
  ayaklarimizi yıkadığımız da tekrar yerden su sıçrarsa tekrar yıkamalımıyız
  yerde idrar gibi necis bir şey yoksa tekrar yıkamaya gerek yok

 7. Eminhan
  (Cezalı)
  Selamun aleyküm kardeşlerim gusul alırken sorması ayıp her yer temizlenecekya hani peki göt*ümüzün içini temizlemek gerekiyormu çok özürdilerim ama rahat etmem gerekiyor ?

  bilen yokmu arkadaşlar doru soru saçma ama icim rahatlaması için ?

  Kardeşlerim lütfen söyleyin tek ihtiyacım bu lütfen

  Arkadaşlar lütfen yardım edin lütfen

  Allah rızası için ya kardeşlerim 2 gündür oruç tutamıyom lütfen

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Normal bütün vücut ıslanacak şekilde yıkanmak yeterlidir. Makatının içini yıkamak gerekmez. Kendine vesvese ediyorsun ve hata yapıyorsun. Bu boş kuruntuları bırak normal her yerin ıslansın yeterlidir.

 9. Akif
  Devamlı Üye
  Aile sebebiyle rahat gusül alamıyoruz geçen orucuda guslüde bozdum bugün gusül almaya çalıştım gizlice bu adımlar hep hızlı bir şkilde yapıldı önce niyet edip normal namaz andesti aldım sonra 3 defa kafamdan aşağı birazcık su koyup sonrada 3 er defa sağ omuz sol omuz koydum ortalıgı su içerisinde bırakmamak içinde fazla bir su dökmüyorum bu arada sonrada elime su alıp bacaklarımı göbeğimi sırtımı (kollarım zaten abdestle ıslanmıştı) ıslattım sizce bu gusül olmuşmudur? biraz aceleyle aldımda inşallah eksik bıraktığım veya kuru kalan bir yer yoktur.

  (Sonuç olarak namaz abdesti + kuru kalan yerler ıslatılmış oldu. buda tarihe yaşadığım bi macera olarak geçer heralde..)

 10. arifselim
  Yönetici
  Kendisinden utanılmaya en layık olan Allah'tır. Aileden değil ilk önce Allah'tan korkmak veya utanmak gerekir. Bu anlattığın gusül abdestinde eğer ağzına ve burnuna su vermiş ve bütün vücudunu da ıslatmışsan guslün geçerlidir.

 11. Semih_32
  (Cezalı)
  Selamunaleyküm arkadaslar benim iki tane sorum olacakti.
  1) Ben büyük tuvaletimi yapiyodum bitirdim ve ayaga kalktim af edersiniz şeyimi salladim ici bosalsin diye birazda sertlesme vardi ve donumu cektim ve kilota bisaha baktigimda 1 damla islaklik vardi ve üstünde beyaz bir sivi gusül almam gerekirmi ?

  2) Ben gusül abdesti önce elimi 3 kere yikiyorum sonra avret yerlerimi 3 kere agzima su aliyorum 3 kerede burnuma sonra namaz abdesti aliyorum ve ilk önce kafami üc kere yikiyorum sonra sağ omzumu sonra sol omzumu bu doğrumudur ?

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  1- Meni ve mezi nedir öğrenmelisin. Eğer meni ile boşalma yani orgazm olursa gusül gerekir. Yoksa diğer hiç bir sıvı cünüp yapmaz.

  2- Bu anlattığın şekilde de guslün sahihtir. Ancak ilk önce avret yerlerini yıka sonra namaz abdestini al ve daha sonra gusül abdestine geç.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu