+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Meninin temizlendiğine emin olamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Said
  Üye
  Reklam

  Meninin temizlendiğine emin olamıyorum

  Reklam

  Meninin temizlendiğine emin olamıyorum Mumsema Beton zemine meni damladı bende önce kuru peçete ile kuruladım ve başka bir peçeteyi (peçete kullandım bez kullanmadım çünkü meni beze geçer ve ordan oraya bulaşır diye düşündüm)sabunlayıp o yeri sildim daha sonra gene kuruladım.Sizce temizlenmiş midir?
  Teşekkürler.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Meninin temizlendiğine emin olamıyorum


  Reklam


  islamda necis sayılan şeyler nelerdir ve nasıl temizlenirler?

 3. İnanc
  Devamlı Üye
  Elinize bir sünger alın ve bir temizlik jeli alın meni damlayan yeri 2 - 3 kere silin içiniz rahat olsun

 4. messi
  Üye
  Merak etme tertemiz yapmşsın meni kalmadıysa zeminde yada leke gibi bişey kalmadıysa temizlemişsin demektir için rahat olsun

 5. @hmet
  Üye
  Messi
  meni necistir. necis olan bir şey-eşya-yer temizliği nasıl yapılır?
  ezber yazmayın. önce islami kuralı öğrenin ki doğru iş yapasınız.

 6. messi
  Üye
  kardeşim meninin necis olduğunu biliyorum arkadaş iyice ovalayıp kazıyıp iyice geçirene kadar o necisi temizlediyse sıkıntı yok bundan bahsediyorum

 7. imam
  Üye
  Necaset temizliği konusunda alıntı

  4) Silmek Yolu ile Temizleme
  Bıçak, cam, abanos, cilâlı tahta, düz mermer ve tepsi gibi şeyler, kuru veya yaş pislikle kirlenirlerse, yaş bir bezle veya süngerle veya toprakla veya yaprak benzeri birşeyle silinirler de, pisliğin izi kalmadığına kanaat getirilirse, bunlar temizlenmiş olur. Buna göre kana bulaşmış sonra da temiz bir bezle veya toprakla tamamen silinmiş olan bıçağın veya kılıcın taşınması ile namaz bozulmaz.
  Necaset nasıl temizlenir?

+ Yorum Gönder