+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnşAllah ne demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. berk
  Emekli
  Reklam

  İnşAllah ne demek

  Reklam

  İnşAllah ne demek Mumsema Selamun Aleyküm.Bir sohbet ederken sürekli inşAllah diyorum bu güzel eyvAllah ancak karşıdakibinsan neder rahatsız olup gider mi ? Yoksa beğenmezmi bilmiyorum o yuzden bazen pek fazla kullanmasam bir sıkıntı olur mu ? Birde içimden şu geçiyor karşıdaki kendini Camiide hissetmesin veya Dini programda hissetmesin diye bir hus var ancak ben o niyetle yapmıyorum ama bu niyetle olursa iman gider mi ? Yani kısacası ikisiniçinde iman gider mi ?
  Sıkıntıya sokuyor Haşa sanki söylerken

 2. Esad
  Üye

  Cevap: İnşAllah demek


  Reklam


  İnşallah demek her Müslüman için çok önemli bir husustur.Her işimize başlarken dilimizden Bismillahi ve İnşallahı düşürmemek gereklidir.Sizin içinizdekini Allahü Teala bilmektedir o yüzden içiniz rahat olsun.
  Bulunduğunuz ortamda böyle çekinceleriniz var ise öncelikle o insanları itmeden nefret edip kaçırmadan onları elde tutmak gerekir.Birgün sohbetinizde inşallahın faziletinden bahsedin onlara.
  Sizin İnşallahı söylemekten çekinmeniz kalbinizi bozmasın.Allah herşeyi bilendir.Sizin niyetiniz güzel.Dert etmeyin.İmanın gitmesi kolay bir husus değildir.Allaha Emanet Olun


 3. berk
  Emekli
  Selamun Aleyküm kardeşim.Şöyle geçiyor içimden şimdi normalde inşallah diyorum ancak bazı durumlarda inşaAllah diyorum yani duymuşsundur bazı hocalardan falan bu şekilde söylemek Haşa ağır geliyor ve Haşa ağızdan çıkış olarak kaba geliyor bu şekilde bir sıkıntı olur mu ?

 4. Esad
  Üye
  Allahın izni ile demek ve bunu vurgulamak neden kaba olsun ve niye haşa diyorsun ki? Hiçbir sıkıntı olmaz.Söylemek için söylemezsen o şekilde gösteriş için bir mahsuru yok.

+ Yorum Gönder