+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeriatın güzel olduğuna inanmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. berk
  Emekli
  Reklam

  Şeriatın güzel olduğuna inanmak

  Reklam

  Şeriatın güzel olduğuna inanmak Mumsema Selamun Aleyküm.Kendime soruyorum şeriatın güzel olduğuna inanıyormuyum ? diye söylüyorum ancak içimde kötü his var inanmıyormuşum gibi geliyor oda belki yükümlülüklerin ağır gelmesinden olabilir yoksa şeriat güzel birşey bir yardım edin lütfen Selametle.

 2. imam
  Üye

  Cevap: Şeriatın güzel olduğuna inanmak


  Reklam


  içinden geçen her olumsuz düşünce dile getirip yayarsan işin iş senin.
  Şeriat dediğin Allahın kitabı ve Peygamberin sünnetidir.
  Kuran ve Sünnet güzel değildir demek küfürdür.

 3. berk
  Emekli
  Selamun Aleyküm.Demedim ama ağır geliyor galiba o yüzden böyle geçiyor heralde

 4. imam
  Üye
  içinden geçen bu gibi düşünceler şeytandandır takma kafana.

  Neyi ağır geliyor?

 5. ardaphilly
  Üye
  Arkadasin soyle me istedigi saniyorum yonetim sekli olarak seriat. Bir devletin yonetim sekli olarak belirlendigi zaman ortaya cikabilecek durumlari yasadigimiz cografyada hep beraber seyrediyoruz. Cok sukur Allah'a Ataturk gibi bir Lider gondermis vatanimiza. Suphesiz ki cumhuriyet en guzel yonetim sekli. Ataturk ve cumhuriyet dusmanlarina soruyorum. Hem imanli olup hem vatanini sevmenin neresi kotu. Ne kadar guzel ulkemizde analarimiz bacilarimizda ozgurce konusabiliyorlar, oy kollunabiliyorlar. Anayasal haklarla ama iyi ama kotu guvence altindalar.bak iran' a bak sudi arabistana ben sahsen istemem baci bi iftirayla taslanarak oldurulsun. Cok sukur Rabbimizin sevgili kullaniyo ki bize Turkiye gibi bir ulke de yasamayi nasil eylemis.

 6. jerusselam
  Devamlı Üye
  ardaphilly sen emin olki dünyanıda yakmışsın ahiretinide senin gibilerin vay haline.

 7. Esad
  Üye
  Baştan sonra çelişkili bir yazı olmuş,tabi size göre değildir.Öncelikle dedelerimiz nenelerimiz 100 sene önce bu vatan ne haldeydi unutmuyorlar.Onlardan bu günlere kadar duya duya gelenlerde,öğrenenlerde unutmuyorlar.Cumhuriyet rejimini sevmeyen kesimi neden sevmediğini eliniz kalbinize koyarak araştırın.Kimse kimseye boş yere düşman olmaz.Hele ki bu büyük bir çoğunluk ise.Cumhuriyeti benimsemeyen insanları yargılayamazsınız ? Dedelerimiz cephelerde namazlarla ayakta tuttular bu vatanı.Allah Allah nidalarıyla inlettiler yeri göğü.Allah aşkı olmasaydı nasıl galip gelebilirdi bu vatan.
  Boşuna dememiş ingiliz generali Türkleri yıkmanın en kolay yolu dinlerini ellerinden yavaş yavaş almaktır diye.Nitekim bunu çokta güzel yaptılar.Asılan hocalar,zorla fes takılmalar,başörtülü nenelerimizin zorla başlarındakilerini çıkarılması,camilerin ahıra çevrilmesi,türkçe ezanlar dikta rejimle bunu başardılar. Biz İran ve Sudi Arabistan gibi bir devlet değiliz.Bazı ahmaklar bakın islam devletlerine ne haldeler diyorlar Cumhuriyet olmasaydı bizde böyle olurduk gibi bir düşünce yaratıyorlar kendilerince.Unutmasınlarki bu vatanda birçok yiğit var tüm Cumhuriyetçilere taş çıkartırcak dert etmeyin.Osmanlı varkende bu devletler vardı unutmayın.Hepside bizim emrimizdeydi.Biz hiçbir zaman tarihte o durumlara düşmedik.Arabistanla iranla suriyeyle cezayirle kimse bizi kıyaslamasın.Yapmayın etmeyin.Biz Türküz ve cumhuriyet olmasaydı onlar gibi olurduk demek kadar saçma bir düşünce yoktur.Bizim insanımız sağlamdır,merttir.Bu kanımızda vardır.Şuanda ayakta durabiliyorsak bu Allahı unutmayan Peygambere saygıyı yitirmeyen nadir insanlar Allah dostları ,riyadan uzak insanlar ve ecdadımız sayesindedir.Siz araplara bakmayın.Çarşaf giymekle,gösterişle olmuyor herşey inanın.Allah kalpleri bilendir.Ülkemizin insanları Allaha hürmette kusur etmezler.Riya içinde olmazlar.Günah işleseler de olduğu gibi gözükürler,günahlarını kabul ederler.Saklamazlar.Arap ülkelerinde neler döndüğünü biliyorum.Gittim ve oralarda bulundum.Mekkeye 3 ay önce gittim.Arapların Kabe'ye saygısını hiç görmek istemezsiniz..Türkleri orda gördüğüm zaman öyle gururlanıyorumki..Allaha çok şükür.Cumhuriyet getirmedi bu insanları bu hale

  Sizin beğendiğiniz Cumhuriyet Rejmini beğenmeyende bir o kadar insan var bu memlekette.Saygı göstermeniz gerekir.Çünkü bu rejim İslama sayılamıyacak kadar darbe vurmuştur.Bunu herkes bilir ama susar.Müslümanında bunu kabul etmemesi kadar doğal birşey yoktur.Diyorsunuz ya ''Ne kadar guzel ulkemizde analarimiz bacilarimizda ozgurce konusabiliyorlar, oy kollunabiliyorlar'' bu son 10 senedir oluyor değerli kardeşim.Ondan öncesinde yoktu.Türbanlılara canavar gibi bakıldı bu memlekette yıllarca.Bu da Cumhuriyetin etkisidir bu kadar açık ve net.Allah kapanmayı emrediyor,Cumhuriyet yasaklıyor açılacaksın girmeyeceksin bu okula türbanla diyor.İkna odalarına sokuyorlar.Nedir bunun adı CUMHURİYET.Tarihten bir habersin gördüğüm kadarıyla.Ya da türkiyede yaşamıyorsun.Biz müslümanlar şu 10 senedir ne rahat durumdayız.Allaha şükürler olsun.Onca insanın gözyaşları tabiki boşa gitmez.Sana tavsiyem biraz gözlerini açıp gerçekleri görmen.Allaha Emanet olun

+ Yorum Gönder