+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Masturbasyon ve Oruç Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. head
  Üye
  Reklam

  Masturbasyon ve Oruç

  Reklam

  Masturbasyon ve Oruç Mumsema arkadaşlar ben oruçluyken bi defa masturbasyon yapmıştım ama meni değil mezi gelmişti başka bir gün yine yaptım yine mezi geldi çok pişmanım şimdi benim ne yapmam gerek bi kaç yerde 2 defa yapılırsa kefaret gerektirir diyordu ama ben bunu bilmiyordum. Duyduğuma göre bilmediğimiz şeyden muaf olmazmışız lütfen yardım edin orucum bozulmuşsa bile şimdi yine oruçlu gibi durmak zorundayım aileme açıklayamam.

 2. HamzaAdam
  Devamlı Üye

  Cevap: Masturbasyon ve Oruç


  Reklam


  Sen mastürbasyon yaparken orgazm haline geçtin mi? Eğer geçtiysen meni gelir, eğer geçmeyip bıraktıysan sadece mezi gelmiştir. O zaman oruç bozulmaz.

 3. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Orgazmın diğer adı şehvetle boşalmadır, yani organından şehvetle ve fışkırarak meni çıkması. Sana zevk vererek bu halin kısa bir süre devam etmesi. Orgazm budur.

 4. head
  Üye
  meni gelmedi orgazm olmadım sadece mezi geldi her iki defasındada, kefaret tutmak zorundaysam aileme durumu açıklamam gerekir ama ne diyeceğimi bilmiyorum.

 5. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Tamam, ne keffaret, ne kaza, ne de gusül, hiçbirine gerek yok. Çünki sen orgazm olmamışsın, şüphe etmeye gerek yok, Mezi her ne suretle çıkmış olursa olsun ne gusül abdestini ne de orucu bozar. Sadece namaz için aldığın abdestini bozar.

 6. head
  Üye
  çok sağol içimi ferahlattın peki orgazm olunmuşsa ve mezi gelmişse meni gelmezse nolur merak ettim?

 7. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Olayı yaşayan sensin, orgazm oldun veya olmadın, şüphelenmene gerek yok. Orgazm olunmuşsa o zaman gelen menidir, çünki orgazmın başlaması meninin şehvetle senden ayrıldığına delalet eder, ve devam etmeside fışkırarak aktığına delalet eder. Bu da asla senin haberin olmadan olacak bir şey değildir. Göz ile görülür. Merakı bırakmalı. Sadece başa geleni sormalı. Bildiğim budur.

 8. head
  Üye
  hayır meni gelmedi mezi geldi o da böyle şehvetle fışkırarak değil tabi. Her neyse çok sağol bilgilendirdiğin için teşekkürler

 9. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Rica ederim, siz sağ olun

+ Yorum Gönder