+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Taharet yapamiyorum onun yerine islak pecete olurmu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. deneme3434
  Üye
  Reklam

  Taharet yapamiyorum onun yerine islak pecete olurmu ?

  Reklam

  Taharet yapamiyorum onun yerine islak pecete olurmu ? Mumsema Ben taharet yapamiyorum suyla elimi suremiyorum icim almiyo yani yapamadim hic onun yerine peceteyi islatiyorum muslukta siliyorum sonra peceteyle kuruluyorum tekrar temizlenincege kadar boyle yapiyorum uygun olurmu acaba ?

 2. HamzaAdam
  Devamlı Üye

  Cevap: Taharet yapamiyorum onun yerine islak pecete olurmu ?


  Reklam


  Kirlenen yerini el yardımıyla ve suyla yıkayacaksın eğer suyla yıkamak cildine zarar vermiyorsa, herhalde böyle bir rahatsızlığın yok ama vesvesen var yıkarsam temizlenmiyecek diye değil mi, ben öyle anladım. Senin cildin bir eşya değilki onu silerek temizleyesin, bu şekilde temizlik doğru değildir, aşırıya kaçmadan elinden ne geliyorsa onu yapacaksın. Temizlenmediğini nereden biliyorsun?

 3. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Yıkadıktan sonra kurulandığında bezin üzerinde hafif renk kalması senin iyi taharetlenemediğin anlamına gelmez, sen bir meyve yerken üzerine sıçrasa sonradan orayı yıkasan ama rengi çıkmasa orası temiz değildir diyebilir misin? O madde boyar maddedir, yani gıdalardaki boya, büyük abdestten sonra kurulandığındada aynı. Yani kazuratta pigmentler, renk vericiler vardır. Şüphe etmene gerek yok, elinden gelenden başka yapabileceğin bir şey var mı? Yok, o zaman yapabildiğin kadar devam et yola.

 4. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Taharetlenirken damlayan suların geri tuvalete düşüp tekrar üzerine sıçramasındada bir şey yoktur. O sıçrayanların kirli mi temiz mi olduğuna vakıf olamazsın, seni aşar. Zaten temiz su taharet anında bir yandan da kirli suyun üzerine akıp onu götürmektedir. O suyun bana ma-i müstamel olduğu olduğu öğretildi. Yani temiz yani sıçrasada önemi yok. Üzerine durma.

 5. deneme3434
  Üye
  Ben yikarken elimi oraya suremiyorum yani icim almiyor yapamiyorum bu yuzden oyle siliyorum

 6. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Miden mi bulanıyor? İçim almıyor ne demek? Yani pisliğe mi dokunamıyorsun?

 7. deneme3434
  Üye
  Evet yani pislige dokunamiyorum elimi suremiyorum temizlemek icin yoksa suyla tabi daha kolay ama ben peceteyi islayipta ugrasiom dokunamadigim icin.

 8. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Bazısı da hamura dokunamaz. Cıvık cıvık elleyemezler. Bu tamamen psikolojik bir şey. Bunu aşmaya çalış. Neden dokunamadığını ve ondan niye kaçtığını anla, kendine bunu sor. İnsan böyle işte, dıştan göründüğü gibi sadece güzel olsa, ağzından salya burnundan sümük. Abi evde kedilerimiz var, hayvan tuvalete gittikten sonra ağzıyla diliyle arkasındaki pislikleri temizliyor. anne kedi yavrularının pisliğini ağzıyla kendi ağzına çekiyor, çünki yavru bu kasları gelişemediğinden kendi kendine yapamıyor. Allaha şükür, taharet için dil değil de el kullanıyoruz.

 9. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Dokunamam deme neden dokunamıyorum de? Neden de? Neden, Sürekli bunu kendine sor. Bunu aş.

 10. deneme3434
  Üye
  Allah Razi Olsun kardesim asmaya calisicam asana kadarda boyle idare edicem artik.

 11. Crowley
  Devamlı Üye
  Banyoya gir son çare. Su tutman yeterli (kynk:Dinimizislam) çıkınca peçeteyle halledersin.

+ Yorum Gönder
peçete ile taharet olur mu,  peceteyle taharet olurmu tam bılgı,  peçeteyle taharet olur mu