+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu duanın Türkçe'si nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emre91
  Üye
  Reklam

  Bu duanın Türkçe'si nedir?

  Reklam

  Bu duanın Türkçe'si nedir? Mumsema Allâhümme rabbenâ yâ rabbenâ tekabbel minnâ inneke entes semiul alim. Ve tüb aleynâ yâ mevlânâ inneke entet tevvâbür rahim. Vehdina ve veffiknâ ilel hakkı ve ilâ sıratın müstakıym. Bi bereketi hatmil Kur’ânil azim. Va’fü annâ yâ kerim. Vagfir Ienâ zünübenâ bi fadlike ve keremike yâ ekremel ekremin ve yâ erhamer rahimin. Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ecmaıyn.

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Bu duanın Türkçe'si nedir?


  Reklam


  Bu dua hatim duasında geçen bir kısımdır :

  Allah’ım, âlemlere rahmet olan Efendimiz, Hatemül Enbiya Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e ve onun al ve ashabına, salat ve selam eyledik, sen haberdar eyle. Öyle bir salat ki, bizi her türlü korku, bela ve benzeri şeylerden korusun. Bizi, bütün ayıp ve kusurlardan, günah ve isyanlardan temizlesin ve bütün günahlarımızın affedilmesine sebep olsun Ya Rabbi. Âmin!
  İlahi Ya Rabbi, bizlere Sevgili Habibin hürmetine sarsılmaz ve eksilmez bir iman, şükreden bir kalp, zikreden bir dil, sabreden bir beden, kader ve takdirine rıza gösteren bir hayat ve İslam Dinine hizmet ile geçirilmiş bir ömür nasip eyle.
  İlahi Ya Rabbi, bizlere nimetinin devamını, hikmetinin tamamını ihsan eyle. Bizleri önceki ümmetler gibi ağır imtihan etme. Rızana uygun yaşamayı, lütfunla muamele edip, yalnız sana müştak, yalnız senin rızanı arayan ve günahlara yaklaşmayan kullarından eyle. İlahi Ya Rabbi, Kudret Sensin, güç sensin, mülk sensin, her şey senin, bizler sana muhtacız.
  Ya Rabbi, senden sağlığımızın devamını, rızkımızın helalini, ibadetlerde ihlâsı, sıkıntıda rızanı, belalarda sabrını, dünyada sevgini, ahirette rahmetini, Habibinin şefaatini, dostlarının refakatini senden dileriz.


+ Yorum Gönder