+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kumar illetinden kurtulmak için dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. isimsizz
  Üye
  Reklam

  Kumar illetinden kurtulmak için dua

  Reklam

  Kumar illetinden kurtulmak için dua Mumsema Kumardan kurtulmak için dua

  Arkadaşlar ben eskiden namazında niyazında çok efendi dürüst bi kişiliğe sahiptim nasıl oldu bilmiyorum kumar denilen illete bulaştım 1 kaybettim onu kazanayım derken aldı sürükledi beni (bu arada normalde haramdan gelecek parayıda yıyecek bi insan değilim) şu anda 26 yaşındayım ve 3 yıldır kumarda toplamda 200 bin liranın üstünde para kaybettim bu paranın hepsi borç herkes beni dürüstlüğümle tanıdığı için ki zamanında öyleydim kimden istediysem verdi ve böyle bi batağa battım şimdi kimseye borcumu ödeyemiyorum arkadaşlarımın hepsi zor durumda ben ise bunalım içindeyim bütün hayatım altüst oldu ne gecem belli ne gündüzüm işimi bıraktım bilmiyorum ne yapacagımı ne olur bana bi tavsiyede bulunun kafayı yıyecem artık yine bi yerlerden para bulunca borca vermek yerine oyun oynuyorum butun bankalar haciz işlem başlattı ne yapacağımı bilmiyorum tövbe ediyom olmuyo 2 gün sürüyo sonra yine aynı intihar etmek bile geldi aklıma ama inancım buna izin vermiyo artı bu kadar insanı yüz üstü bırakamam. Mesela şu anda saat sabahın 8i ve ben hiç uyumadım deli olacam bütün sevdiklerim terk ediyo beni onları yanılttığım için ne olur empati yaparak bana yardımcı olun bi akıl verin ben bu borcu nasıl öderim bu pislikten nasıl kurtulurum hayatımı yenıden nasıl kazanırım?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: çok zor durumdayım ne olur yardım edin


  Reklam


  Bak şimdi kardeşim , öncelikle bu illeti beyninde bitiriyorsun , hem günah hm seni sonu gelmez yollara sürükleyen birşey .Herkes hata yapar , ve son nefese kadar tevbe kapısı açıktır . Ama tevbe ettiğin şeye geri dönmeyeceksen , tevbe ettiğinden tiksinircesine uzaklaşarak Allaha samimi ve ihlasla yöneleceksen . Güzel bir tevbe , içten bir yalvarış ilk adımın olsun . Allahın yardım edeceğini unutma Allaha sığın . Eline geçen paranın 10 kuruşunu dahi kumara verme . Yaşın çok genç ; işe gir ve borçluların kimlerse sırayla ödemelerini yap . İntihar ciddi çözüm değil , bu dünyanın diğer tarafı var ki zaten asıl dünyamız , bunca kul hakkıyla ; hadi burdan kaçtın orada ne yapacaksın ? O yüzden akıllı ol ; azar azar olsada ödeme niyetinde kararlı ol ;Allah yardım eder sen Allaha güven ama yaptıklarından uzklaş , günahında ısrar edersen , Allah korumayı kaldırır üzerinden maneviyattan da uzaklaşırsın.

  Allah yardımcın olsn , dua ile

 3. isimsizz
  Üye
  Allah razı olsun ilgin için sağol özellikle söylediğin ''Allah korumayı kaldırır üzerinden maneviyattan da uzaklaşırsın.''bu söze kesinlikle katılıyorum maneviyat diye bişey kalmadı herşeyi deniyorum ama bırakamıyorum bu kadar borcu normal bi işte çalışarak ödemem imkansız ben 2.500 lira maaşla çalısıyodum zaten simdi nereye gitsem asgari ücret o parada bu borcun faizini bile ödemez neyse yıne basladım ben işi yokuşa sürmeye herşey için çok sağol aklına yınede bişey gelirse paylaşırsın bi hikaye yada buna benzer bişey

+ Yorum Gönder
kumardan kurtulma duası,  kumar illeti