+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kanama varken abdest almak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. birisi
  Üye
  Reklam

  Kanama varken abdest almak

  Reklam

  Kanama varken abdest almak Mumsema Vucudumuzda gormedigimiz.bir yer.kanarken nasil abdest aliyoruz.mesela arka baldirimiz.da yara var kaniyor veya siz hareket edince kanama riski var burayi goremiyoruz.abdest alirken nasil abdest almaliyiz

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Kanama varken abdest almak


  Reklam


  kanayan yeri temizle yara bandı sar ve abdest al

 3. birisi
  Üye
  Yarabandi yapistiramayacagimiz bir.yere kaniyorsa veya kanama riski varsa ne yapicaz

 4. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Sargıda mı saramıyorsun? Hareket ettikçe kanıyorsa, o zaman sen özürlü sayılırsın. Her vakit için ayrı abdest alınır. Namazın vakti girdikten sonra o namaz vaktinde abdest alırsın ve namazını kılarsın, diğer bir namaz vakti girinceye kadar abdestli sayılırsın, diğer namaz vakti girince abdestin bozulur, yeni giren vakit için ayrı abdest alırsın. Özrün durumu böyledir. Ayrıca yazmadığımız eklemediğimiz şeyler olabilir buradan http://tahavi.com/ilmihal/taharet.html(burada Özür ile ilgili iki bölüm var onları okuyun, Ömer Nasuhi Bilmen, Büyük İslam İlmihali)

  Risk olması başka bir şey, olayın vaki olması başka bir şey, bakabiliyor musunuz oraya kanıyor mu diye, aynayla filan olur, eğer bu araştırma zarar verecekse yaraya o zaman işini sağlama al, her vakit için ayrı abdest al.

  Yara için, Sinirli ot diye bir ot var, o otu ezip yaranın üzerine koyup yaranın üzerine sargıyla sarın bu kanamayı durdurur, ve uzman birine orayı baktırın, sardırın açık kalmasın tedavisi uzun sürer.

+ Yorum Gönder