+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül alırken Kelime-i Şahadet ve Bilmeden Mürted Olanın Guslü ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. deneme3434
  Üye
  Reklam

  Cevap: Gusül alırken Kelime-i Şahadet ve Bilmeden Mürted Olanın Guslü ?

  Reklam  Cevap: Gusül alırken Kelime-i Şahadet ve Bilmeden Mürted Olanın Guslü ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Gusül alırken Kelime-i Şahadet ve Bilmeden Mürted Olanın Guslü ?
  Alıntı fatih96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  yok cünüpken dua edebliyoruz
  Allah Razi Olsun Kardesim Hayirli Ramazanlar

 2. fatih96
  Üye

  Cevap: Gusül alırken Kelime-i Şahadet ve Bilmeden Mürted Olanın Guslü ?


  Reklam


  ben eskiden recmi kötülüyordum bugün pişman oldum gusül gerekir mi

 3. @hmet
  Üye
  fatih96 gusül almak çok mu zor?

 4. fatih96
  Üye
  benim gusül almam yarım saat sürüyor çıkınca tırnağımda mavi sarı kırmızı leke oluyo acaba kabul oldumu şuraya su tutmayı unutttum mu diye defalarca su tutuyorum yani bir 2-3 saat bazen tüm günü alıyor ayağıma su tutmayı unuttum mu diyte tutuyorum tekrar çoğu organ için oluyor

  ben eskiden recmi kötülüyordum bugün pişman oldum gusül gerekir mi soruma cevap verirseniz sevinirim

 5. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Bir şeyi bilerek inkar etmek ayrıdır, inkar etmeden cahilce ve gafilce kötülemek ayrıdır, Kat-i bir farzı inkar etmek kafirlik, amelî bir farzı inkar etmek bid'at ve günahtır, Vacibin inkarı da bid'at ve günahtır. http://www.sorularlaislamiyet.com/ar...1729/recm.html Buradan "Recm cezası" başlıklı paragrafı oku. Bunları biliyor muydun o zaman?

  Abdestte bir yerinin kuru kaldığından hayatında ilk defa şüphe eden insan o kuru kalan yeri yıkar, böylece abdesti tamamdır. Eğer bu şüphe tekerrür ederse bu artık bir vesvesedir. İtibar edilmez, Abdestte su geçmesine engel olan şey deri üzerine tabaka teşkil eden şeydir. Senin lekeler eğer tabaka teşkil eden şeyler değilse o zaman sorun yok. Oje, Hamur, Balık pulu gibi şeyler tabaka teşkil eder, mürekkep gibi şeyler tabaka teşkil etmez.

  Vesvese çok oluyorsa, sünnete uygun bir şekilde abdest alırsın, işi bitirirsin.

 6. fatih96
  Üye
  ben o paragrafı kötülediğim zamanlar okumamıştım

 7. Misafir
  Gusul alırken bilmeden kendi kendime konustum acaba kabul olur mu

 8. klav
  Özel Üye
  Konuşmak gusle engel değildir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
gusül abdesti alırken kelime i şehadet getirilir mi,  gusül abdesti alınırken kelime i şehadet getirilir mi,  şahadet getirerek yüksek sesle gusul almak,  boy abdesti aldıktan sonra şehadet getirilir mi,  gusul alurken bilmeden bise,  gusulde kelimei sehadet,  banyo sonra kelime şahadet