+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küfre düşen tevbe ettiğinde sevap ve günah durumu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Abdulkadir
  Üye
  Reklam

  Küfre düşen tevbe ettiğinde sevap ve günah durumu nedir?

  Reklam

  Küfre düşen tevbe ettiğinde sevap ve günah durumu nedir? Mumsema Selamun aleyküm kardeşlerim.Sizlere birkaç sorum olacaktı.

  1)Bir insan bilmeden küfre düşse onun küfre düşürdüğünü sonradan öğrenip tövbe etse önceki günahlar gider diyorlar.Peki doğru mu?Önceki namazları kaza etmek zorunda değildir deniliyor.Peki yanlışlıkla küfre düşen biri sonradan müslüman olan kafir gibi midir bu durumda?

  2)Müzik dinlemenin islami hükmü nedir?

  3)Şu koskoca dünya alem
  İçindeki neşe elem
  Yazımızı yazan kalem
  Anladımki hepsi yalan
  Yalan yalan yalan yalan

  İbrahim Tatlıses'in bir şarkısı bu karalı olan yer insanı küfre sürükler mi?Cevaplarsanız sevinirim.Saygılarımlar.Selamun aleyküm.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Birkaç sorum var


  Reklam


  Bilmeden küfre düşenin günahı olmaz.
  Bilerek küfre giren hemen iman ve tevbe edecek.
  Sevapları gitmez ve günahı silinir.

 3. Misafir
  Esselamu Aleykum.İki sorum olacak benim.
  1-)Abdestsiz namaz kılmak küfre sokar ya.Şimdi peki bir insan cünüpken sadece kıbleye durup gamet getirse tam gamet getirmeyi bitirdiğinde namaza niyet etmeden geri dönse namaza niyet etmeyip durmasa,yine de abdestsiz olarak namaz kılındığında küfre girildiği gibi bu durumda da küfre girilir mi?
  3-)Bir konuyu daha merak ediyorum.Ben bir hadis gördüm.Tam hatırlamasam da günah işlerken bi yandan tevbe edip bi yandan da günaha devam eden kimse Rabb'i ile alay etmiş sayılır gibi birşeydi yanlış hatırlamıyorsam.Şimdi bir insan bu hadis'i bilmese hadiste bahsedilen olayı yapsa ve bu hadisi öğrendiği gibi alay etmekten dolayı girdiği küfre pişman olsa ve tevbe etse girdiği küfür affedilir mi?
  İlgilenip cevap verip aklımdaki merakı gidermeye çalışanlardan ALLAH razı olsun.

 4. nasih
  Üye
  Abdestsiz namaz kılmak küfre sokar ya
  Bu yanlış. günaha sokar küfre sokmaz.

  Günah işlerken tevbe etmek ahmaklıktır edepsizliktir ama küfür değildir.

+ Yorum Gönder