+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cuma Namazı Son İki Rekat Vaktin Sünneti mi yoksa Vaktin Son Sünneti mi ? Cevaplar mısınız... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mcht12
  Üye
  Reklam

  Cuma Namazı Son İki Rekat Vaktin Sünneti mi yoksa Vaktin Son Sünneti mi ? Cevaplar mısınız...

  Reklam

  Cuma Namazı Son İki Rekat Vaktin Sünneti mi yoksa Vaktin Son Sünneti mi ? Cevaplar mısınız... Mumsema Selamun Aleyküm, Cuma Namazında son iki rekat olan namazın adına Vaktin Sünneti mi yoksa Vaktin Son Sünneti mi denir ? Cevaplar mısınız...

 2. HamzaAdam
  Devamlı Üye

  Cevap: Cuma Namazı Son İki Rekat Vaktin Sünneti mi yoksa Vaktin Son Sünneti mi ? Cevaplar mısınız...


  Reklam


  Kaynak: http://tahavi.com/ilmihal/namaz_b.html (Ömer Nasuhi Bilmen-Büyük İslam İlmihali-Namaz Kitabı-Cuma Namazı)

  193- Cuma namazının vakti tam öğle namazının vaktidir. Cuma namazı için minarelerde ezan okunur. Camilere gidince önce aynen öğle namazının sünneti gibi, dört rekat cumanın ilk sünneti kılınır. Ondan sonra cami içinde bir ezan daha okunur. Minberde cemaata karşı bir hutbe okunur. Bu hutbeden sonra ikamet alınarak cumanın iki rekat farzı cemaatle aşikare okuyuşla kılınır. Bir farzdan sonra yine öğlenin ilk dört rekat sünneti gibi, cumanın son dört rekat sünneti kılınır. Bundan sonra da "Zuhrü ahir" diye dört rekat namaz kılınır ki, buna dair ileride bilgi verilecektir. Arkasından da "Vaktin sünneti" niyeti ile aynen sabah namazının sünneti gibi iki rekat namaz daha kılınır.

+ Yorum Gönder