+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müslüman olupta Homoseksüel(Gay ve lezbiyen)olanların durumu nedir Lut kavmi gibi aynı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. StayAway
  Üye
  Reklam

  Müslüman olupta Homoseksüel(Gay ve lezbiyen)olanların durumu nedir Lut kavmi gibi aynı

  Reklam

  Müslüman olupta Homoseksüel(Gay ve lezbiyen)olanların durumu nedir Lut kavmi gibi aynı Mumsema Bazı insanlar müslümanlar ama eşcinseller erkeklerle ve kızlarla beraberler hatta bunlara biseksüelde deniyor hem kendi cinsine hemde karşı cinse ilgi duyan nihat hatioglunun bir sohbetinde şunu duymuştum eşcinsel homoseksüel olanlar lut kavmi ile beraberdirler anlayamadıgım bu kişi müslüman ise ve inancı var ise ama lezbiyenlik ve gaylık varsa ebedi cehennemlik midir?Çünkü lut kavmi ebedi cehennemlik ama bu insanlarda inançlı oldukları halde bunu yapıyorlar bunlarda kafir mi oluyorlar şimdi

 2. Misafir

  Cevap: Müslüman olupta Homoseksüel(Gay ve lezbiyen)olanların durumu nedir Lut kavmi gibi aynı


  Reklam


  Öncelikle hiçbir günah insanı kafir etmez .yaptığını günah biliyorsa burdaki mesele şu olabilir haşretmek vardır.yani bu demektir ki onunla beraber azap görecek demektir.müslüman olarak öldü ise Ebedi cehennem yoktur ama eğer affolunmadiysa cezasını lut kavmi ile çekecek olabilir.  Kim namaza devam ederek onu muhafaza ederse namazı, kendisi için kıyamet gününde nur, burhan ve kurtuluş olur. Kim de namazı muhafaza etmezse kendisi için nur, burhan ve kurtuluş olmaz. Kıyamet gününde o, Karun, Firavun, Haman ve Übeyy b. Halef ile beraber olur!" (Ahmed b. Hanbel, Müsned, II, 129).

+ Yorum Gönder