+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Haram veya haram oldugunu bilmedigimiz işe hizmet ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. soran3434
  Üye
  Reklam

  Haram veya haram oldugunu bilmedigimiz işe hizmet ?

  Reklam

  Haram veya haram oldugunu bilmedigimiz işe hizmet ? Mumsema Selamun aleykum dostlar simdi size uc sorum olucak

  1-)ilk olarak bir sirket dusunun bu sirkette gunah isler var kumar v.b cok acmim buraya su goturen veya dolabini yapan veya sitesini kuran kisiler gunaha ortak olurmu ?

  2-)ikinci olarak bu is yeri yine haram olarak isletiliyor ama biz bilmiyoruz bizden yine bir hizmet istedi dolap yapimi su goturme veya site kurulumu gibi bunlari hizmet olarak yapan kisiler gunaha ortak olurmu ?

  3-)ucuncu ve son olarak biz is yerini biliyoruz mesela market isi yapiyo ama haram isleride var dukkan icinde bunuda bilmiyoruz yine dolap,su,site gibi veya herhangi bir hizmet sundugumuzda gunaha ortak olurmuyuz ?

  Uc durumdada ekmek parasi icin isimizi yapiyoruz ama bu durumlarda halimiz ne olur cevaplayan arkadaslarimdan Allah Razi Olsun.

  cevap ariyorum guncel.

 2. doganozguc
  Üye

  Cevap: Haram veya haram oldugunu bilmedigimiz işe hizmet ?


  Reklam


  Aleykümselam. Harama hizmet etmek de haramdır. Aç ve açıkta kalmadıkça öyle bir işte çalışmamalısınız. Önemli olan helal bir işte çalışmanızdır. Harama ne kadar yakın durursanız o kadar vebal altında olursunuz.

+ Yorum Gönder