+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İzlediğim Dizi Şirk'e Neden Olur Mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Crowley
  Devamlı Üye
  Reklam

  İzlediğim Dizi Şirk'e Neden Olur Mu?

  Reklam

  İzlediğim Dizi Şirk'e Neden Olur Mu? Mumsema Supernatural'' Doğa üstü yaratıklar ile avcıları konu alıyor. Dizi de insan suretine bürünmüş melek,şeytan,kabil,cin, ve bunların dışında değişik yaratıklar var. Kullanıcı ismim Crowley dizi de Cehennemin Kralı rolünde.Avcılar inançlı değil. Cennet Cehennem var.Ve bu benzeri şeyler. 10 sezon 9'unu ehl i dünya yaşantımda izledim.

  Bu tarz dizileri izlemek küfre neden olur mu?

  Bunun dışında yine bir yok yabancı dizi var Türk dizilerine nazaran çok daha az cinsel içerik taşıyor.Bunları izlemek/izlettirmek sakıncalı mı?

  +Bu kullanıcı adını her ne kadar inanmasam da kullanmam doğru mu?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: İzlediğim Dizi Şirk'e Neden Olur Mu?


  Reklam


  şirk daha farklı bir durumdur, araştırıp oku , öğrenirsin kardeşim , dediğin diziyi bilmiyorum ama anlattığın kadar insana birşey katanda bir dizi değil gibi , izleyip izlememek sana kalmış birşey . Dizilerin zaten komplesinin izlenecek hiç biryanı yok ne yerlisi ne yabancısı .

  Cennetin bekçisi yokmuydu , onu kullansaydın keşke =)))

  Benim sana yazımda söylediğim söze istinaden açtın sanırım konunu , kimse sana niye kullanıyorsun demez veya neden kullanıyorsunda demez , Benim bi yerde o şahıs dikkatimi çektiği ve sende aynı ismi kullandığın için ve anladığım kadarıyla ilime yönelmiş eksiklerini düzeltmek veya bilmek adına çabalar sarfettiğin için uyarmak ikazda bulunmak istedim . Ki zaten esimlendiğin karakterde cehennemden bi şahıs imiş , belkide benim dediğim insandan esimlenip o role o ismi koymuşlardır . Her Neyse kullanıp kullanmamak senin elinde olan birşey , ama istekte bulunursan arkadaşlarımız değiştiriyor sanırım , iletişime geçersin .

  Sürçülisan ettikse affola ..

 3. @hmet
  Üye
  İslam inancına aykırı film dizi ve tiyatrolardan uzak durmak en iyisidir.
  Küfür olabilmesi için filmdeki küfür olan işlere iman etmek gerekir yoksa günah olur ama küfür olmaz.

 4. kalaka27
  Üye
  Arkadasım ilmin nerden nasıl gelecegini bilemezsin ya bende baktım o diziye benim inancımı dahada güçlendirdi yani algılama ile alakalı

 5. islamustafa
  Üye
  Algı malgı bahane nefsin uyduŕmaları bunları bunlar . Orda Allah'ın yasakladığı haram olan şeyler var eğer farkında olmadan öyle şeylere taraftar olursan imanın gitme tehlikesi var. O diziler zaten bilerek yapılmış.insanların imanını yok etmek için

+ Yorum Gönder