+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kadınlar neden kapanır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kokett
  Üye
  Reklam

  Kadınlar neden kapanır ?

  Reklam

  Kadınlar neden kapanır ? Mumsema kadınlar neden kapanmak zorunda

  Esimin ailesiyle beraber yasiyorum abisine Kiz istemeye gidilecekti Kayinvalidem ise Etek giymemi istedi bende acik biriydim ve hic Etek giymemis bir insanim esim annesinin istegini kabul etmedigim icin epey bir sorun cikardi cok severek evlendim ama suan 17 gündür ayri odalardayiz benimle Tek tük konusuyor konusuncada zaten ya hakaret ediyor yada küfür ediyor ...esimin tüm ailesi küstü benimle konusmuyor esim en sonunda geldi ve dediki eger kapanmazsan Bosanirim Annemin istegini yerine getirmeliydin dedi ... Istemeyerekde olsa kapandim Cünkü 1 yasinda bebegimiz var Ona kiyamadim 11 yasimdan beri namazimi kilarim cok sükür yalanda söylemem ama basörtü kullanamiyorum sürekli agliyorum bana dua edin olur mü?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Kadınlar neden kapanır ?


  Reklam


  Tesettür kalplerde başlar kardeşim , neden kapanıyoruz şekli olarak diye sorarsan ise ; Kuranda geçen ayette örtünmeliyiz emrine istaneden kapanmalıyız . Tabi bu demek değildirki örtüsüzleri hakir görelim . Buda doğru bir davranış değildir . Kişi insanlar mutlu olsun yada yeni bir moda akımı gibi tesettürü tercih etmemeli , güneş gözlüğünü resmen güneş paneli gibi tepeye takarak dolanmak tesettürün hiç bir yerinde yok . İnsan Allah için kapanmalı , hem bedenen hem kalben . Senin durumunu ve bakış açını bilmiyorum ama belkide kapanman için Allah onları vesile kıldı sana , nefsini yenmen için . Bu durumda Allaha sığınarak Ondan yardımdile . Muhakkak ki o herşeyi bilendir , yardımsevendir , doğru yola iletendir . Dua ile

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  tesettür hakkıyla kapananlar için ne güzel bir kalkandır..

 4. islamustafa
  Üye
  Kadın ve erkek ortasında gayet esaslı ve şiddetli münasebet, muhabbet ve alâka; yalnız dünyevî hayatın ihtiyacından ileri gelmiyor.
  Evet bir kadın, kocasına yalnız hayat-ı dünyeviyeye mahsus bir refika-i hayat değildir.
  Belki hayat-ı ebediyede dahi bir refika-i hayattır.
  Madem hayat-ı ebediyede dahi kocasına refika-i hayattır; elbette ebedî arkadaşı ve dostu olan kocasının nazarından gayrı başkasının nazarını kendi mehasinine celbetmemek ve onu darıltmamak ve kıskandırmamak lâzım gelir.
  Madem mü'min olan kocası, sırr-ı imana binaen onun ile alâkası hayat-ı dünyeviyeye münhasır ve yalnız hayvanî ve güzellik vaktine mahsus muvakkat bir muhabbet değil; belki hayat-ı ebediyede dahi bir refika-i hayat noktasında esaslı ve ciddî bir muhabbetle, bir hürmetle alâkadardır.

  Lemalar - 196

+ Yorum Gönder