Konusunu Oylayın.: Camilere artık saygı mı kalmadı yoksa bi tek bizim cami mi böyle?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Camilere artık saygı mı kalmadı yoksa bi tek bizim cami mi böyle?
 1. 02.Haziran.2015, 00:22
  1
  StayAway
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Temmuz.2014
  Üye No: 104185
  Mesaj Sayısı: 112
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2

  Camilere artık saygı mı kalmadı yoksa bi tek bizim cami mi böyle?


  Camilere artık saygı mı kalmadı yoksa bi tek bizim cami mi böyle? Mumsema Gece vardiyasında çalışan biriyim öglen saat 12 gibi uyudum ve akşam 7 gibi uyandım bu gün kandil oldugundan bi haberdim yani bilmiyordum ailem babaanneme ziyarete gittiler bende akşam namazına camiye giderim servis saatine kadar orada bulunurum dedim çünkü apartmanlara camiye ye davet eden yazılar asılmıştı.Sevdigim bir dizi vardı bu gün Nefsim ile mücadelede çok şükür kazandım ve camiye gittim namaz kılarken camide bir sürü çocuk vardı çocuk dediklerim 8 10 12 yaşları arasında ne hikmetse namazda her zaman gülüp konuşup cemaatin dikkatlerini dagıttılar çocukların gelmesi iyi birşeyde ana baba olarak camiye getirmekten önce camiye saygıyı ögretmek lazım değil mi?Nurettin hoca nın bir sözü geldi aklıma demiştiki bir aile kızına herşeyi ögretir namazı testtürü orucu ibadeti farz ı sünneti ama birşeyi unutur oda şeytan dır onu ve taktiklerini ögretmez sonra şeytan onu öyle bir yoldan çıkartırki açık kızdan beter olur hakikatende böyle oluyor neyse yukarıda kadınlara ait bölüm vardı kadınların sesleri bile aşağıya geliyordu resmen görültü patırtı eksik olmuyordu kuran okunuyor ilahi söyleniyor halen konuşmalar devam ediyor ibadet yerimi yoksa sohbet yerimi anlamadım gitti imamın uyarılarına ragmen bu durum hala devam etti ahir zaman alametlerinde camilerin dolup taşacagı ama içlerinde gerçek imanlı insanların olmayacagı güne heralde yaklaşıyoruz sormak istedigim bu insanlar bu şekilde bunları yaparak diger insanlarında hakkına girmiyor mu?


 2. 02.Haziran.2015, 00:22
  1
  StayAway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Gece vardiyasında çalışan biriyim öglen saat 12 gibi uyudum ve akşam 7 gibi uyandım bu gün kandil oldugundan bi haberdim yani bilmiyordum ailem babaanneme ziyarete gittiler bende akşam namazına camiye giderim servis saatine kadar orada bulunurum dedim çünkü apartmanlara camiye ye davet eden yazılar asılmıştı.Sevdigim bir dizi vardı bu gün Nefsim ile mücadelede çok şükür kazandım ve camiye gittim namaz kılarken camide bir sürü çocuk vardı çocuk dediklerim 8 10 12 yaşları arasında ne hikmetse namazda her zaman gülüp konuşup cemaatin dikkatlerini dagıttılar çocukların gelmesi iyi birşeyde ana baba olarak camiye getirmekten önce camiye saygıyı ögretmek lazım değil mi?Nurettin hoca nın bir sözü geldi aklıma demiştiki bir aile kızına herşeyi ögretir namazı testtürü orucu ibadeti farz ı sünneti ama birşeyi unutur oda şeytan dır onu ve taktiklerini ögretmez sonra şeytan onu öyle bir yoldan çıkartırki açık kızdan beter olur hakikatende böyle oluyor neyse yukarıda kadınlara ait bölüm vardı kadınların sesleri bile aşağıya geliyordu resmen görültü patırtı eksik olmuyordu kuran okunuyor ilahi söyleniyor halen konuşmalar devam ediyor ibadet yerimi yoksa sohbet yerimi anlamadım gitti imamın uyarılarına ragmen bu durum hala devam etti ahir zaman alametlerinde camilerin dolup taşacagı ama içlerinde gerçek imanlı insanların olmayacagı güne heralde yaklaşıyoruz sormak istedigim bu insanlar bu şekilde bunları yaparak diger insanlarında hakkına girmiyor mu?

 3. 02.Haziran.2015, 00:42
  2
  yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 18.Eylül.2014
  Üye No: 104691
  Mesaj Sayısı: 1,409
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 15
  Bulunduğu yer: Allah'ıma Seferdeyim..

  Cevap: Camilere artık saygı mı kalmadı yoksa bi tek bizim cami mi böyle?
  Hayırlı kandiller öncelikle. Yazdığınız metnin çocuklar kısmına katılmıyorum . Adı üstünde onlar çocuk ve hepimiz o yoldan gectik ufakta olsa kıkırdasmalarimiz hepimizin oldu . Bir söz var çokta manidar ; "Camide namaz kılarken arka saflarda gülüşen, koşturan çocuk sesleri yoksa, gelecek nesiller adına korkun." Bu sebepledir ki bnce camiye gelmeliler . Kadınlara gelince bu konuda hemfikirim senle . Kimin evine geldiklerinin muhattabinin kim olduğundan habersizlikten başka birşey değil bu . Küçükken çocuktuk onemini bilmiyorduk ama yaşımizi başımızı almissak hala adabtan edep ten haberimiz yoksa ve uyarılara kulak asmiyorsak vayy halimize . Hala oturmamis bir iman sahibiyiz demektir. Böyle yapmak / davranmak - kadınların gereksiz , dedikoduyu camiye taşıyan konuşmaları , uyarıları kale almamak- hem imanimiza zarar hem edepsizlik hemde husuyu yakalamaya çalışanların hakkına tecavuzdur.


  Allah hepimizin kalbine hidayet versin


 4. 02.Haziran.2015, 00:42
  2
  Mum Ve Merhem Olabilmek..  Hayırlı kandiller öncelikle. Yazdığınız metnin çocuklar kısmına katılmıyorum . Adı üstünde onlar çocuk ve hepimiz o yoldan gectik ufakta olsa kıkırdasmalarimiz hepimizin oldu . Bir söz var çokta manidar ; "Camide namaz kılarken arka saflarda gülüşen, koşturan çocuk sesleri yoksa, gelecek nesiller adına korkun." Bu sebepledir ki bnce camiye gelmeliler . Kadınlara gelince bu konuda hemfikirim senle . Kimin evine geldiklerinin muhattabinin kim olduğundan habersizlikten başka birşey değil bu . Küçükken çocuktuk onemini bilmiyorduk ama yaşımizi başımızı almissak hala adabtan edep ten haberimiz yoksa ve uyarılara kulak asmiyorsak vayy halimize . Hala oturmamis bir iman sahibiyiz demektir. Böyle yapmak / davranmak - kadınların gereksiz , dedikoduyu camiye taşıyan konuşmaları , uyarıları kale almamak- hem imanimiza zarar hem edepsizlik hemde husuyu yakalamaya çalışanların hakkına tecavuzdur.


  Allah hepimizin kalbine hidayet versin
+ Yorum Gönder