+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Annem dedigim partiye oy atmazsan hakkımı helal etmem diyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. solmira
  Üye
  Reklam

  Annem dedigim partiye oy atmazsan hakkımı helal etmem diyor

  Reklam

  Annem dedigim partiye oy atmazsan hakkımı helal etmem diyor Mumsema İsim vermek istemiyorum ama genel olarak herkes ona oy veriyor zaten ama annem resmen baskı yapıyor ona oy vereceksin diye bende vermicem diyince hakkımı helal etmem diyor böyle bir mantık olabilir mi mecbur değilim ki ona oy vermeye böyle bir durumda annem bana hakkımı helal etmiyorum dese mantıksız olmaz mı ALLAH sormaz mı bir partiye oy vermedi diye mi hakkını helal etmiyorsun ogluna dese ne diyecek merak konusu ama bu durum bana saçma geldigi için sormak istedim şüphede kalmak istemiyorum çünkü ben herhangi bir partiyi tutmuyorum çünkü dinimiz üzerinden siyaset yapıyorlar

 2. imam
  Üye

  Cevap: Annem dedigim partiye oy atmazsan hakkımı helal etmem diyor


  Reklam


  Anne ve baba haram olan bir işi emredemezler buna hakları yoktur.
  Bir anne, din düşmanı, Allah düşmanı olan bir siyasi lidere oy vermeyi emredemez.
  Emretse bile dediği yapılmaz.

 3. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Sadece fikrimi belirtmek istedim amacım propaganda yapmak değildir, Şöyle diyeceğim, bu ülkenin bir vatandaşıysan ve sana bir oy hakkı veriliyorsa sen bunu kullanmalısın aksi takdirde bunun vebali vardır bir oy bir oydur. Ve sen tabi ki bir Müslümansın, Annen Baban sana doğru olanı öğretir büyüyene kadar ve büyüdükten sonra karışmazlar çünki her koyun kendi bacağından asılır. Kur'anda Allahın emridir, Anne ve Baba eğer Allaha karşı gelmeni öğütlüyorlarsa onlara bu konuda uymazsın. Eğer iyiyi öğütlüyorlarsa buna uymalısın. Kendin ölçersin ve kendin biçersin, Çünki sen müslümansın, imanın var ki ona göre neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlarsın. Kaldı ki bu zamanda ortalıktaki sözlere, gazetelere nasıl inanırsın. Gazeteler çok mu doğru söyler? Müslüman bir insan gazeteye ve televizyona göre amel etmemelidir. Kuru sıkı nasıl hüküm vereceğiz? başına nasıl bir meclis nasıl bir hükümet gelsin istersin? Ehven-i şerle mi amel edeni yoksa şerle mi amel edeni? Kolmu gitsin el mi gitsin? İlle bir yerin gidecek, barin elin gitsin. Sünger gibi olmamalıyız, yoksa her suyu çekeriz, elek gibi olmayılızki kendine yarayanlar kalsın sende sadece. Bir insanı nasıl desteklersin, zahire bakarak? Şeriat zahire göre amel eder. Bir dedikoduyla adamı yurdundan sürecek değilsin ya. Bu adam bana nasıl yarar verir, diğeri nasıl yarar verir. Bu söylediklerim kesinlikle propaganda amaçlı değildir, eğer zahiren o şekilde görülüyorsa moderatörlerden ricam bu yazımın silinmesidir. Teşekkürler.

 4. HamzaAdam
  Devamlı Üye
  Yazıda bir hatalı bir şey söylemişim, kusura bakmayın onu düzelttim

+ Yorum Gönder