+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Anne babaya keşke evlenmeseydiniz demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yarelerimtuzu
  Üye
  Reklam

  Anne babaya keşke evlenmeseydiniz demek

  Reklam

  Anne babaya keşke evlenmeseydiniz demek Mumsema bi arkadaşım sürekli anne babasına niye evlendiniz keşke evlenmeseydiniz de ben olmasaydım tarzı sözler soyluyo niye böyle söylüyorsun dediğim de doğdum diyo onlar olmasa dogmazdim diyo bunun vebali nedir bu sirk midir ve arkadaşımı bunlardan geri çevirmek için bana ne onerirsiniz?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Anne babaya keşke evlenmeseydiniz demek


  Reklam


  Annesi ile babasının evlenmesi mevzu bahis değil , önemli olan Allahın takdiri ilahisi , Onun bu dünyaya bir şekilde gelecek olması . Allah nasip etmeseydi doğmazdı , bu dünyadan nasibi varki o aileden doğmuş . Nice evlenipte çocuk sahibi olamayan çiftler var , evlilikle onun dünyaya gelmesinin alakası yok . Burdaki ince nokta Allahın Onu insan olarak yaratıp bu dünyaya göndermesi ve ailesini vesile kılması . Şirke düşmezde keşke sözü şeytan sözüdür , devamında ve bu düşüncesini değiştirmedikçe isyana doğru ilerler, ben olmasaydım demek kimsenin isteği ve arzusu olamaz bu bizim elimizde olan birşey değildir ve de isteğimize göre de değişmeyecektir .

+ Yorum Gönder