+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Geceleyin duaların kabul edildiği vakit ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. r1dv4n06
  (Cezalı)
  Reklam

  Geceleyin duaların kabul edildiği vakit ?

  Reklam

  Geceleyin duaların kabul edildiği vakit ? Mumsema “Geceleyin öyle bir zaman vardır ki, müslüman bir kimse o zamana rastlayıp Allah’tan dünya ve âhirete dair hayırlı bir şey dilerse, Allah ona dilediğini verir. Bu her gece böyledir.” (Müslim, Müsâfirîn 166, 167)

  (Her gece seher vakti, Allahü teâlâ buyurur ki: İstigfar eden yok mu, affedeyim. İsteyen yok mu, vereyim, duasını kabul edeyim.)[Müslim] Bu vakitte uyanmak için yatarken okunacak bir dua var mıdır ? Ve o anı yakarlarsak İnşaAllah duamız anında kabul olup tecelli eder mi ?


 2. imam
  Üye

  Cevap: Geceleyin duaların kabul edildiği vakit ?


  Reklam


  Gece duaların kabul edildiği saat, gecenin 3/1 dir.
  Yani imsak vaktine 1-2 saat kaladır.
  Uyanmak için bir saat kur ve Allahtan samimice dile dua et

 3. Misafir
  Allah-u Teala zamandan ve mekandan münezzeh değil mi? Neden ille de gecenin belli bir vakti?

 4. @hmet
  Üye
  Allah mekandan münezzehtir evet, gündüz olsa neden gündüz!! saçma soru olmadı mı sence
  gecenin son vakti çünkü kim kaç ayar belli olsun diye! Allaha yakın olmayı içten dileyenler ancak o saatte

 5. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Gece ibadeti çok faziletli ve sevabı boldur. Duaların geri cevrilmedigi belirtilir. Neden gece sorusuna gelince ise , insan çoğu zaman nefsinin kölesi olarak yaşamakta , gece kolay kolay kimse uykusundan uyanmaz , nefse ağır gelir. Uyanmak istemez. Iste bu noktada eğer bir insan nefsinin yenerde herkes uykuda iken o Rabbinin karşında olursa , Rabbiyle başbaşa olursa gece namazının anlatılan faziletlerine erer. Kendi isteğini ve nefsinin kenara atıp Allah için Onun rızası için kalkıp Onun huzurunda olmuştur

+ Yorum Gönder
gece duaların kabul olduğu saat