+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda Secde Sayısını Şaşırmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Crowley
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazda Secde Sayısını Şaşırmak

  Reklam

  Namazda Secde Sayısını Şaşırmak Mumsema Namazda sürekli kaç secde yaptığımı unutuyorum. Dünyevi şeyler pek düşünmüyorum 1-2 saniye aklım başka yere gidiyor ve şüpheye düşüyorum.
  Sürekli olduğundan dolayı sehiv secdesi yapmıyorum. Eğer 1 kez secde yapıp sürekli oluyor diye devam edersem namaz kabul olur mu?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Namazda Secde Sayısını Şaşırmak


  Reklam


  Yaşadğın durumu bende yaşadım , dünyevi şeyler değil ama aynen dedğin gibi dalıpta secde sayısını karıştırıp her defasında sehiv secdesi yapmaya başladım , sonra okuduklarımda bu durumun alışkanlık haline gelebilceğini , ve şeytanın en büyük kozlarından biri olduğunu öğrendim . Orda şöyle bir cümle geçiyordu , 1-2 saniye kalbinizi dinleyin , hangisi ağır basıyorsa - yapman veya yapmaman gerektiği - ona göre davranın . Bunu uygulamaya başladım , devamlı yaptığım secdeden vazgeçtim , Gerçekten yanlış yaptığıma inanıyorsam sehiv secdesi yapıyorum. Kabul olmasına gelince ; şahsi fikrim ; önemli olan niyettir , kalıbını değil kalbini secdeye bırakmaktır namaz . Allah kendi huzuruna gelen kimseyi kovmaz ki ... Neden kabul olmasın ?


  Yinede bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa , okumak isterim fikrini .+ Yorum Gönder