Konusunu Oylayın.: Namazda kaç secde yaptığını unutmak

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Namazda kaç secde yaptığını unutmak
 1. 10.Mayıs.2015, 22:42
  1
  Crowley
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 07.Ocak.2015
  Üye No: 105294
  Mesaj Sayısı: 314
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Bulunduğu yer: İSTANBUL

  Namazda kaç secde yaptığını unutmak


  Namazda kaç secde yaptığını unutmak Mumsema Namazda sürekli kaç secde yaptığımı unutuyorum. Dünyevi şeyler pek düşünmüyorum 1-2 saniye aklım başka yere gidiyor ve şüpheye düşüyorum.
  Sürekli olduğundan dolayı sehiv secdesi yapmıyorum. Eğer 1 kez secde yapıp sürekli oluyor diye devam edersem namaz kabul olur mu?


 2. 10.Mayıs.2015, 22:42
  1
  Devamlı Üye  Namazda sürekli kaç secde yaptığımı unutuyorum. Dünyevi şeyler pek düşünmüyorum 1-2 saniye aklım başka yere gidiyor ve şüpheye düşüyorum.
  Sürekli olduğundan dolayı sehiv secdesi yapmıyorum. Eğer 1 kez secde yapıp sürekli oluyor diye devam edersem namaz kabul olur mu?


  Benzer Konular

  - Namazda dua unutmak.

  - Namazda secdeyi eksik yaptığını hissetmek

  - Namazda Kıraatı Unutmak

  - Namazda bir rekâtta 1 rükû 2 secde var. Bu durum Hz Âdem’e meleklerin secde etmeleri

  - Namazda secde edilen yer ayağın bastığı yerden ne kadar yüksek olursa secde sahih olm

 3. 11.Mayıs.2015, 09:15
  2
  yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 18.Eylül.2014
  Üye No: 104691
  Mesaj Sayısı: 1,411
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 15
  Bulunduğu yer: Allah'ıma Seferdeyim..

  Cevap: Namazda Secde Sayısını Şaşırmak
  Yaşadğın durumu bende yaşadım , dünyevi şeyler değil ama aynen dedğin gibi dalıpta secde sayısını karıştırıp her defasında sehiv secdesi yapmaya başladım , sonra okuduklarımda bu durumun alışkanlık haline gelebilceğini , ve şeytanın en büyük kozlarından biri olduğunu öğrendim . Orda şöyle bir cümle geçiyordu , 1-2 saniye kalbinizi dinleyin , hangisi ağır basıyorsa - yapman veya yapmaman gerektiği - ona göre davranın . Bunu uygulamaya başladım , devamlı yaptığım secdeden vazgeçtim , Gerçekten yanlış yaptığıma inanıyorsam sehiv secdesi yapıyorum. Kabul olmasına gelince ; şahsi fikrim ; önemli olan niyettir , kalıbını değil kalbini secdeye bırakmaktır namaz . Allah kendi huzuruna gelen kimseyi kovmaz ki ... Neden kabul olmasın ?


  Yinede bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa , okumak isterim fikrini .
 4. 11.Mayıs.2015, 09:15
  2
  Mum Ve Merhem Olabilmek..  Yaşadğın durumu bende yaşadım , dünyevi şeyler değil ama aynen dedğin gibi dalıpta secde sayısını karıştırıp her defasında sehiv secdesi yapmaya başladım , sonra okuduklarımda bu durumun alışkanlık haline gelebilceğini , ve şeytanın en büyük kozlarından biri olduğunu öğrendim . Orda şöyle bir cümle geçiyordu , 1-2 saniye kalbinizi dinleyin , hangisi ağır basıyorsa - yapman veya yapmaman gerektiği - ona göre davranın . Bunu uygulamaya başladım , devamlı yaptığım secdeden vazgeçtim , Gerçekten yanlış yaptığıma inanıyorsam sehiv secdesi yapıyorum. Kabul olmasına gelince ; şahsi fikrim ; önemli olan niyettir , kalıbını değil kalbini secdeye bırakmaktır namaz . Allah kendi huzuruna gelen kimseyi kovmaz ki ... Neden kabul olmasın ?


  Yinede bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa , okumak isterim fikrini .+ Yorum Gönder