+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu Nasıl Kolaylık Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bu Nasıl Kolaylık

  Reklam

  Bu Nasıl Kolaylık Mumsema Dinimiz kolaylık dini ama sabah namazına kalkmak neden bu kadar zor ? Benim işim var gücüm var en erken 00:00 - 01:00 saatleri arasında uyuyorum . Aylar sonra gece 3 civarında kalkmak zorunda kalcaz , böyle iş mi olur ? Şimdi sevabı büyük falan filan yazacaksınız . Banane sevabından ya ? Zaten tek farzları kılıyorum banane sevaptan . Ben hergün kazasını kılsam olmuyor mu ? Ben uyandıktan sonra bir daha uyuyamıyorum öyle kolay kolay. Gün içerisinde 4-5 saatlik uyku ile duruyorum sabah namazına kalkınca ve çok verimsiz bir gün geçiriyorum yorgunluktan.

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Bu Nasıl Kolaylık


  Reklam


  Evet kolaylıktır , kolaydır ama sen gibi veryansın edene değil , Allahın rızasını kazanmak için çaba gösterene . Banane falan yazmışsın , bu kimseyi alakadar etmez ki senin sorunun , veryansın edene dek , Allahtan kolaylık dilesen ;anlaşma yapar gibi olaya bakmasan senin selametin için daha hayırlı olur .

 3. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Bu tek benim sorunum değil ki , bu durumda olan bir sürü kişi vardı geç saatte yatmak zorunda olup gece 4 te 5 te kalkmaktan şikayetçi . Herkes 10 da 11 de uyuyamıyor ne yazık ki . Kolaylık olarak her sabah 7 de 8 de uyandıgımda kazasını kılsam olmuyor mu farzın ? Gün içerisinde konsantre olamıyorum ögleden sonra müsait olursam 1 saat uyuyabilirsem uyuyorum . Gün içerisinde hep sinirli oluyorum . Yani böyle olmaktansa hep , sadece haftasonları kılarım sabah namazını ya da kılmam hep 4 vakit kılarım daha iyi. En azından sinirlenip günaha girmem .

 4. Crowley
  Devamlı Üye
  Sen herhalde istediği cevabı almak için yazmışsın soruyu ama hiç Allah'ın Emrine karşı gelinir mi?
  İmanın tam oturmamış namazın kılmak için kılıyorsun gibi.. Allah'ın emrine BANANE falan demişsin.
  Bırak dünya hayatını uyuma. Kaç yıl uykusuz kalacaksın ? 60? 70 yıl? Uykusuz kal ki kurtuluşa eresin.
  Herkes herkes demişsin.Etrafımızda ki çoğu kişi namaz kılmıyor o zaman sende kılma.Unutma herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder.

  Dört şeyi dört yere bırak;
  *Uyumayı kabre
  *Rahatı sırat köprüsüne
  *Övünmeyi mizana
  *Arzu ve istekleri CENNETE..

 5. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Evet farz olduğu için kılıyorum namazı , yoksa neden kılıyım ? Herkes saat 10 da uyumuyor üzgünüm , sen o saatte uyuyorsan bunları rahatlıkla yazman doğal . Ben benim gibi bu durumda olan çoğu kişi şikayetçi dedim .

 6. Misafir
  selamun aleykum.siz nasil dusunuyorsunuz bilmem ama ben Azerbaycanda yasiyorum,size uygun olmayan ve cogu zaman asagilanan bi mezhepdenim,siiyim.burda sabahlari cogu insan tanidigim,akrabam kohumum sabahlari namaza kalkar,05:15 civarinda ,sonra hic tekrar uyumadan sabah yemeyi yer yemez isine gider.aksama kadar calisir,isleyer sinra eveine doner.bazen vakit bulursa eger namazini kilar isde,bulmazsa aksam saat on on bir civari eve doner,namazlarini kazalarini edalarini kilar,yemek yer ia varsa girur sonra uyur.neredeyse on iki birin yarisinda .sinra sabah yine kalk is falan boyle gider hayat.
  bazi akrabalar tanidiklarim var ismi musluman ama namaz kilmaz,oruc tutmaz,bazilari da boyle namazlarini klip Allaha ibadetini eder.ben kendim de universite okufugum zamanlarda sabah kalkio namazlarimi kilip apar topar universiteye giderdim.bazen gec cikardik dersden,namaz vakitleti gecerdi,ama yine de kazayakalsa bile ilk is eve gelip namaz kilmamdi.
  simdi bunlarin bana ne karisacagi var diyeceksin sen kendi hayatinsan sitat getirdin ben de.bazi insanlar vardir Allah icin ahireti icin ibadetini eder bazilariysa vakiti olsa bbile bunun icin ugrasmaz bile.asaa olan insanin Allaha bagliligidir.eger varsa icindr namaza karsi sevgi yorgun olsan bile o sevgiliye ulasmak icin namaza kosacaksin,mecburiyetle insanda namaza sevgi olmaz.neyse arkadas Allah namazlarini kabul eylesin icinden gelsin kilmak sevgisi mecburiyetden degil.belki de bunlari bile okursan bana bi tuhaf bakacaksiniz,hakkiniza girmek istemem ne zaman sii oldugumu desem dislanirim hep.takiye falan sucu atarlar.neyse basinizi fazla agrtmayim,hakkiniza girmdimse hela edin Allah amaninda .ibadetlerini de kardes mecbur oldugunuz icin degil vazifeniz oldugun icin yapin ve bu vazifeye de sevginiz olsun,Insaallah her sey iyi olacaktir

 7. Crowley
  Devamlı Üye
  Beni soruyorsan sabah 5 de kalkıp namazımı kılıyor ve okula gidiyorum.Genelde de 12 gibi yatıyorum. 5 saatlik uyku neyine yetmiyor.
  Bi öğretmenim var (felsefeci) adam okula 2 saatlik yoldan geliyor ve gidişi de yine 2 saat.Çok az uyuyor ama neredeyse her zaman teheccüde kalkıyor ve namazını kılıyor. Hatta bazen gece yola çıkıp şehir dışında namaz kılıyor.Kendinizi bi şey sanmayın yani sabah kalkıp 2 rekat namazı da kılamıyorsan cennet ümidi içinde cehennem hazırlığı yapıyorsundur.

 8. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  hahaha , güldürdün " cennet ümidi içinde cehennem hazırlığı yapıyorsundur. "

+ Yorum Gönder