+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden ALLAH ım sevdiğim kişi ile imtihan et dedim galiba buda imtihan oluyorum? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. solmira
  Üye
  Reklam

  ALLAH ım sevdiğim kişi ile imtihan et dedim galiba buda imtihan oluyorum?

  Reklam

  ALLAH ım sevdiğim kişi ile imtihan et dedim galiba buda imtihan oluyorum? Mumsema Arkadaş merhaba ben biri ile görüşüyordum kısaca flört denilebilir ama biz öyle gezip tozup herşeyi yaşayanlar dan degildik mesela koca 5 ayda 2 kere görüştük oda 15 dk sürdü sadece bir sebepten dolayı 2 mizin iyiliği için ayrılalım dedi kavga ettik ama öğrendim ki bizim iyiligimiz icinmis ben bunu bilmiyordum tabi o gece ben tövbe ettim ve dedimki ALLAH ım bir elime imanımı bir elimede aşkımı koy ve beni imtihan et dedim sevdiğim insandan kopmuş tum çünkü sonra 2 gün falan geçti beni aradı konuşmamız lazım dedi ve olayları bana yazılı olarak anlattı benim okulum var okulum bitince inşallah evlenecegiz demek istediğim Ben tamamen ondan kopmuş tum ve dua etmiştim flört ve benzeri şeylere bulamayacağım diye ama sevdigim insan bana dediki okul bitene kadar gorusmeyelim fazla arada bir bana iyi oldugu yaz yeter dedi o çok iyi biri zina yapmamış temiz birisi Benim merak ettiğim sevdiğim insan ile gorusmeyecegim dedim ve bunun imtihan olmak istiyorum dedim yaşadığım bu durum imtihan mı oluyor?O kişiyi seviyorum ama haramsız olarak okul zamanına kadar arada bir ona iyi olduğumu söyleyeceğim o kadar buluşma vb şeyler olmayacak zaten artık belkide, ayrılın demeyin ama lütfen

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: ALLAH ım sevdiğim kişi ile imtihan et dedim galiba buda imtihan oluyorum?


  Reklam


  Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmayın.
  İmtihanı kaybetmek istemiyorsan uzak dur.

 3. kardeşçe
  Üye
  Değerli kardeşimiz;
  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

  "Aşkını gizleyip, iffetini muhafaza ederek ölen şehiddir." (Hakim, Hatib)

  "Aşkını gizleyip, iffetini muhafaza ederek, sabredenin günahlarını, Allah Teâlâ affedip cennetine koyar." (İbni Asakir)

  Demek ki, dinimizde iffeti muhafaza etmek ve sevgisi sebebiyle günah işlememeye sabretmek, çok sevaptır. Çünkü genel olarak sevgi insanı kör ettiği için, insanın kendisini günah işlemekten alıkoyması zordur. Zor olan işleri başarmanın sevabı da büyük olur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

  "Ümmetimin üstün olan kimseleri, aşk belasına maruz kalınca iffetini muhafaza edenlerdir." (Deylemi)

  Hadisin ifadesine göre, belirtilen mükafata kavuşmak için aşkın gizlenmesi gerekir.

+ Yorum Gönder