+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kopya Kul Hakkına Girer mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Albayyusuf
  Üye
  Reklam

  Kopya Kul Hakkına Girer mi?

  Reklam

  Kopya Kul Hakkına Girer mi? Mumsema Selâmun Aleyküm Abilerim Ablalarım,

  Bir yakınım çok sevdiğim bir abim bilgisayar ve telefon tablet tamir bakım onarım dükkanı açtı öncesinde de vardı 9 ay çalıştım okul nedeni ile kapattı şuan açık.

  Her neyse konuya gelecek olur isek bu dükkanda normal fiyatları misal bilen kişiler vardır format atıyoruz normal format cd'leri orijinal olarak 500-1000 arası değişiyor firmadan firmaya buna dahil olarak'ta oyunlarda böyle abim dediğim kişi oyunların tanesini 3 TL'den formatları ise 25-50 TL'den atıyor.

  Şimdi sorum şu ne format atılan ve oyunlar bilgisayarlara kurulduktan sonrasında crack dediğimiz bir program ile normal orijinallmiş gibi kullanıyor. Kimse format veya oyun için 500-1000 lira veremiyor kimisi maddi durumdan kimisi ise paraya kıyamadığından. Şimdi bu abimizin yaptığı şeyler zamanında bende yaptım bu yaptığımız durumlar kul hakkına girer mi? Zaruret durumu bu konuda devreye girer mi? Önceki yaptığımız durumlar için ve sonrasında ne yapılmalı?

  Selametle...

 2. imam
  Üye

  Cevap: Kul Hakkına Girer mi?


  Reklam


  Forumda Halil gunenç ve Ali küçük hocaların Fetvası var oku orda net cevapların verilmiş

  Kişi aldığı cd yi dilediği şekilde kullanabilir diyenler olduğu gibi, zor durumda kalmadığınız sürece yapmayın diyenler de olmuştur.

+ Yorum Gönder