+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sakalın Kirli Olması İslama Ters Değil mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Crowley
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sakalın Kirli Olması İslama Ters Değil mi?

  Reklam

  Sakalın Kirli Olması İslama Ters Değil mi? Mumsema İslam temizliği gerektiriyor. Bu araştırmalarda sakalın tuvaletlerden de kirli olduğu söyleniyor. Ne düşünüyorsunuz ?

  sakal-tuvalet-kadar-kirli.jpg

  ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, çoğu sakal tuvalette bulunandan daha fazla sayıda bakteriye ev sahipliği yapıyor.

  Sakal pek çok erkek için imajlarının vazgeçilmez bir parçası. Ancak, ABD merkezli 'Quest Diagnostics' isimli şirketin yaptığı hijyen araştırması sakal sevdasının kirli br hobi olduğunu ortaya koyuyor.
  Araştırma kapsamında onlarca erkeğin sakalından örnek alan ekip, bunlar laboratuvar ortamına soktuğunda sakalda tuvalette bulundan daha fazla bakteri olduğunu saptadı.
  İlişkili Haberler
  Böyle olur hipster'ın düğünüBöyle olur hipster'ın düğünü
  Ekip tarafından yapılan açıklamaya göre, sakala yapılan bakım bakteri sayısında azalmaya sebep oluyor ama yinde de çoğu kişide normal seviyede bakteri bulunuyor.
  Ekip adına açıklama yapan Dr. John Golobic, sakalı temiz tutmak için el temizliğine dikkat etmek ve sakalla oynamamak gerektiğinin altını çiziyor.

  Haber Link: ntv

 2. Millennium
  Devamlı Üye

  Cevap: Sakalın Kirli Olması İslama Ters Değil mi?


  Reklam


  Derimizde de bakteri var, derimizi de mi keselim? Bakteriler her yerde sonucta, vucuda acik bir sekilde girmedikce disaridan direkt bir zarar verebilir mi bile.iyorum.

 3. @hmet
  Üye
  İslamı yaşayanlarda öyle bir sorun olmaz. ne den mi?
  Günde en az sakalını beş defa yıkayanda bakteri gibi bir şey olabilir mi?

 4. Crowley
  Devamlı Üye
  Elimizi sabunla yıkamamıza rağmen bile bakteriler tamamen yok olmuyor sakalda abdest alırken detaylı şekilde yıkanmıyor istersen 50 kere al..

  Ne kadar dorudur bilemeyiz tabi ama sonuçta sünnet.

+ Yorum Gönder