+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Stajdan kazanacağım para haram mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. beykoz34x
  Üye
  Reklam

  Stajdan kazanacağım para haram mı?

  Reklam

  Stajdan kazanacağım para haram mı? Mumsema Selamun aleyküm, Lise son sınıfda staj'a başlayacağım. Mackolik diye bir yerde staja baslayabilirim. Burası internet sitesinden idda oynatabiliyor ama kazancının %100 iddadan mı orasını bilmiyorum çünkü sokaklarda idda bayisi yok telefonlar için uygulaması var spor haberleri veya spor ile ilgili geçmişden bugüne kadar sporcular, maçlar hakkındaki bilgiler yer alıyor ben Bilişim bölümünde okuyorum benim çalışacağım ortam ofisde bilgisayar başında olabilir veya yazılım üzerine olabilir ama benim orada idda ile işim olmayacağı için oradan kazanacağım para haram olur mu yada çalışmak başka gidebileceğim alternatif bir yerde yok sadece son sene gideceğim. Bilmiyorum kafam karışık yardımlarınızı bekliyorum.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Stajdan kazanacağım para haram mı?


  Reklam


  Kazancın tümü haram mı araştır ona göre karar ver.

 3. beykoz34x
  Üye
  Araştırdım ve mackolik, kokteyl dediğimiz büyük bir şirketin grup şirketi. Kazancına baktığımda çok büyük reklamlar alan, anket sitesi, restaurant, mağaza, şirket vs. gibi yerlerin müşterilere fırsatlar sunabilmesi için siteleri falan var. idda oynatıyor ama başka bir firma ile anlaşmalı yani reklam amaçlı düşünüyorum çünkü firma kendi bünyesi altında değil. Kazancının arasında çok büyük reklamlar ve data satışı dediğimiz içerik satışı yani geçmişden bugüne kendi içeriklerinde bulunan spor bilgilerini satıyorlar. Ama kafam yinede karışık, kazancın tümü haram gibi gelmiyor ama yinede çekiniyorum öyle birşey olsa bile gidecek başka bir yer bulamazsam gitmek zorundayım ne yapabilirim öyle birşey olursa parasını kullanmasam vs. bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim ama kazancının tümü haram gibi gelmiyor.

 4. @hmet
  Üye
  "Helal da bellidir haram da bellidir. İkisi arasında da çok kimsenin ne olduğunu bilmediği, şüpheli şeyler vardır. Her kim şüpheli şeylerden sakınırsa, dinini ve ırzını kurtarmış olur."
  HADİS SANA IŞIK OLSUN


+ Yorum Gönder