Konusunu Oylayın.: Şükretmek Yüzsüzlük Değil Mi Sizce ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
Şükretmek Yüzsüzlük Değil Mi Sizce ?
 1. 26.Nisan.2015, 12:15
  1
  1stwarrior
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Aralık.2013
  Üye No: 102859
  Mesaj Sayısı: 182
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2

  Şükretmek Yüzsüzlük Değil Mi Sizce ?


  Şükretmek Yüzsüzlük Değil Mi Sizce ? Mumsema Merhaba . Şükretmek sizce yüzsüzlük olmuyor mu biraz ? Mesela yolda kör bir insanı görüyoruz , oh Allah ım şükürler olsun benim gözlerim görüyor , onun görmüyor diyorsunuz . Örnek veriyorum yani şuanda başka şeylerde olabilir . Bu biraz yüzsüzlük olmuyor mu ? Bende var şükürler olsun o adamda yok manasına geliyor bu .


 2. 26.Nisan.2015, 12:15
  1
  Devamlı Üye  Merhaba . Şükretmek sizce yüzsüzlük olmuyor mu biraz ? Mesela yolda kör bir insanı görüyoruz , oh Allah ım şükürler olsun benim gözlerim görüyor , onun görmüyor diyorsunuz . Örnek veriyorum yani şuanda başka şeylerde olabilir . Bu biraz yüzsüzlük olmuyor mu ? Bende var şükürler olsun o adamda yok manasına geliyor bu .

 3. 26.Nisan.2015, 12:38
  2
  kardeşçe
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 24.Nisan.2015
  Üye No: 105988
  Mesaj Sayısı: 11
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Şükretmek Yüzsüzlük Değil Mi Sizce ?
  Selamunaleyküm kardeşim... Şükretmek yüzsüzlük ise, şükretmemek NANKÖRLÜK OLMAZ MI? Kişi durumları ile sınavdadır. Peki görmeyen kişi şükretse mesela; dese ki Allahım şükürler olsun görmüyorum ama tutan bir elim, tadan bir dilim, yürüyen ayaklarım, koku alabilen bir burnum ve çalışan bir sindirim sistemim, düşünebilen bir aklım var gibi gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Peki bu durumda görmeyen kardeşimiz yüzsüzlük mü etmiş oluyor. Tabi ki hayır! Kişi sınav dünyasında, kimi yakışıklılığı- güzelliği, kimi zenginliği- fakirliği, kimi sağlığı- hastalığı vb. şekillerde sınava tabi olamaz mı? Şükretmek, bizi Allah katında yüceltir, yoksa tam aksi isyan olur ve bizi alçaltmaz mı? Selam ve Dua ile... Allah a emanet olun...(Evet sadece Allah a güvenin asıl emanet edilen merci olana Yani Allah a emanet edin kendinizi...)


 4. 26.Nisan.2015, 12:38
  2  Selamunaleyküm kardeşim... Şükretmek yüzsüzlük ise, şükretmemek NANKÖRLÜK OLMAZ MI? Kişi durumları ile sınavdadır. Peki görmeyen kişi şükretse mesela; dese ki Allahım şükürler olsun görmüyorum ama tutan bir elim, tadan bir dilim, yürüyen ayaklarım, koku alabilen bir burnum ve çalışan bir sindirim sistemim, düşünebilen bir aklım var gibi gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Peki bu durumda görmeyen kardeşimiz yüzsüzlük mü etmiş oluyor. Tabi ki hayır! Kişi sınav dünyasında, kimi yakışıklılığı- güzelliği, kimi zenginliği- fakirliği, kimi sağlığı- hastalığı vb. şekillerde sınava tabi olamaz mı? Şükretmek, bizi Allah katında yüceltir, yoksa tam aksi isyan olur ve bizi alçaltmaz mı? Selam ve Dua ile... Allah a emanet olun...(Evet sadece Allah a güvenin asıl emanet edilen merci olana Yani Allah a emanet edin kendinizi...)

 5. 28.Nisan.2015, 12:15
  3
  İslam
  Kur'an Hadimi

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 02.Nisan.2009
  Üye No: 47685
  Mesaj Sayısı: 782
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 8
  Bulunduğu yer: evim

  Cevap: Şükretmek Yüzsüzlük Değil Mi Sizce ?

  Şükreden kişi, Allahım iyiki ona verdin de bana vermedin anlamında söylemez.
  Halime şükürler olsun der


 6. 28.Nisan.2015, 12:15
  3
  Kur'an Hadimi
  Şükreden kişi, Allahım iyiki ona verdin de bana vermedin anlamında söylemez.
  Halime şükürler olsun der
+ Yorum Gönder