+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah Namazına Kalkamadım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sabah Namazına Kalkamadım

  Reklam

  Sabah Namazına Kalkamadım Mumsema Arkadaşlar şuan orucum ve ne imsaha ne de sabah namazına kalkabildim . 4 tane alarm kurmama ragmen kalkamadım 10 dk ile kaçırdım sabah namazını . Dün çok yorgundum ve geç uyumuştum . Şuan sabah namazının farzının kazasını kılsam kabul olur mu ?

 2. Misafir

  Cevap: Sabah Namazına Kalkamadım


  Reklam


  Allaha dua edin size yardım eder sabah namazına kalkarsınız

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  öğle vaktıne 50 dak . kalana kadar sabah namazını olduğu gibi kılabiilrsin . Niyetinde zaten kalpten geçmesi önemlidir , kalbinden niyet ettiysen bugun için , sorun olmaz

 4. halilcan
  Devamlı Üye
  Uyuyakalmak,şer'an namazın kazaya bırakılmasına sebeb olarak kabul edilir.Ancak bu kimsenin kaçırdığı namazı hemen kaza etmesi,namazı da kazaya bıraktığı için tevbe ve istiğfar etmesi lazımdır.

  Namaın kazaya kalmasının meşru(dinde mazeret kabul edilecek) sebebi üçtür.

  1-Unutmak
  2-Uyuyakalmak
  3-Muharebe (savaş)esnasında düşmandan hiç fırsat bulamamak.Yani savaşın kendisi mazeret değildir.Zira savaşırken dahi sahabe-i kiram bir kısmı savaşıp,diğerleri namaza çekilir,onlar gelir diğerleri namaz kılmak suretiyle namazları kazaya dahi bırakmamışlar.Ancak muharabenin en şiddetli anında saftan ayırılıp kılmaya fırsat bulamamak namaz için meşru sebeb sayılmıştır.Ancak bu mazeretlerin dışında keyfi sebeplerden namazı geçirmenin cezası 80 yıl cehennem azabıdır.

  böyle bir durumda öğle vaktindeki kerahat vaktinden önce sabah namazını kılacak olursanız sabah namazının sünnetinide kılarsınız.

+ Yorum Gönder